مدافع راست جدید استقلال ادعا میکند که قبلا بارها از این تیم پیشنهاد داشته است اما هر دفعه اتفاقاتی افتاد که عقد قرارداد با این باشگاه نهایی نشده است.

وریا غفوری در اولین مصاحبه خود بعد از پیوستن با استقلال به "ورزش سه" گفت که دوست دارد تا آخر فوتبالش در این تیم بازی کند.

* چه شد که تصمیم گرفتی برای لیگ شانزدهم آبیپوش شوی؟
واقعیتش را بخواهید دلم با استقلال بود. همیشه این تیم را دوست داشتم و الان هم بسیار خوشحالم که شرایطی پیش آمد تا آبیپوش شوم.
* تو دو سال پیش هم از استقلال پیشنهاد داشتی اما ترجیح دادی به سپاهان بروی، دلیل این موضوع چیست؟
تنها دو سال پیش نبود بلکه من در طول سالهایی که فوتبال بازی میکنم بارها از استقلال پیشنهاد داشتم اما هر دفعه اتفاقاتی افتاد که قراردادم نهایی نشد. شما درست میگویید دو سال پیش من از استقلال پیشنهاد داشتم اما به دلایلی نتوانستم با این تیم قرارداد امضا کنم اما حالا فکر کردم که دیگر وقتش است آبیپوش شوم.
* در پاس همدان با منصوریان کار کردهای، نظرت درباره شخصیت او چیست؟
من افتخار شاگردی علی آقا در پاس همدان داشتم و کلا تجربه بسیار خوبی بود. امیدوار هستم این خاطرات خوب در استقلال هم ادامه پیدا کند و ما بتوانیم فصل خوبی را پشت سر بگذاریم.
* دلیل اینکه فصل گذشته آماده نبودی چه بود؟
فصل گذشته به دلیل مصدومیتهای پیاپی بود که از شرایط خوبم دور شدم. من یک بار مصدوم شدم و چون پزشکان سپاهان به من رسیدگی نکردند، مصدومیتم طولانی شد و از شرایط خوب دور شدم. با این حال الان دارم روی مصدومیتم کار میکنم و مطمئنم امسال یکی از بهترین فصل های فوتبالیام را در استقلال پشت سر خواهم گذاشت.
* دوست داری تا آخر فوتبالات در استقلال بمانی یا همچنان ماجراجوییهایت در تیمهای مختلف ادامه دارد؟
نه واقعا دلم میخواهد حالا که به استقلال آمدم تا آخر فوتبالم در این تیم بمانم ولی آینده را کسی ندیده و باید ببینیم شرایط چطور برایمان رقم میخورد.
* نظرت درباره خریدهای استقلال چیست؟
استقلال بازیکنان بزرگی را جذب کرده است که همگی به درد این تیم میخورند. البته من شنیدهام مشکلاتی بر سر نقل و انتقالات استقلال ایجاد شده که امیدوارم هر چه زودتر برطرف شود تا علی آقا بتواند بازیکنان مورد نیازش را جذب کند. استقلال هنوز در پست های زیادی خلأ دارد که باید با بازیکنان با کیفیت پر شود.
* عدهای میگویند تو برای رقابت با رامین رضائیان ترجیح دادی به استقلال بیایی تا جایگاه ثابتات در تیمملی را پس بگیری؟
رقابت که همیشه وجود دارد ولی واقعا دلیل استقلالی شدن من رقابت با رامین رضائیان یا هر کس دیگری نبود. اگر میخواستم با رضائیان رقابت کنم به پرسپولیس میرفتم چراکه همه میدانند از این تیم هم پیشنهاد داشتم. من با قلبم به استقلال آمدم و دوست دارم حضورم در این تیم به خودم و تیم محبوبم کمک کند.
* در این بین گفته میشود بازیکنان جدید استقلال قراردادهای نجومی با این تیم امضا کردهاند، این مساله صحت دارد؟
نه، چنین چیزی نیست و من فکر میکنم میخواهند برای استقلال حاشیهسازی کنند. تمام باشگاهها در حدود استقلال به بازیکنانش پول میدهند و چنین چیزی درست نیست. حداقل قرارداد خود من یک قرارداد نرمال است.