ستاره سالهای نه چندان دور فوتبال ایران حضور در تیم منتخب ستارههای جهان و بازی در کنار رونالدینیو را لذت بخش میداند.

مهدی مهدویکیا در گفتوگو با "ورزش سه" در مورد دیدار تیم ستارگان جهان و منتخب مکزیک گفت: بازی خیلی خوبی بود. بهترین فوتبالیست های سابق دنیا آمده بودند و خیلی جو خوب و صمیمی داخل و بیرون زمین وجود داشت؛ این بازی ها بیشتر برای تفریح بوده و خیلی جدی نیست. او ادامه داد: بازی در چهار نیمه 20 دقیقهای در زمینی کوچکتر از فوتبال بود که تیمها 9 نفره بازی میکردند. استادیوم محل انجام مسابقه در حال نوسازی بود و به همین دلیل بازی بدون تماشاگر برگزار شد و فقط مسئولان فیفا و افرادی که به کنگره دعوت بودند در ورزشگاه حضور داشتند و از کنار زمین، مسابقه را نگاه میکردند؛ ضمنا اصلا قرار نبود تماشاگری باشد.
این ستاره سابق فوتبال ایران در خصوص همبازیهای خود در تیم ستارگان جهان ابراز کرد: با اینکه بازی را با اختلاف یک گل باختیم اما مسابقه جذابی بود که گلهای زیادی داشت. من در تیم سوم با سالگادو، دسایی، رونالدینیو، آیمار و ... همبازی بودم. بازی خوبی بود و فکر میکنم همه از مراسم قبل و بعد از بازی و خود مسابقه لذت بردند. مهدویکیا با اشاره به بازی در کنار رونالدینیو عنوان کرد: رونالدینیو واقعا بازیکن بزرگی است. بیشتر دوربینهای تلویزیونی روی او زوم کرده بودند و از طرف دیگر به دلیل اینکه افراد حاضر در ورزشگاه حرکات نمایشی او را دوست داشتند این کار را انجام میداد. در گذشته هم یک بار در بارسلون برای تیم یاران رونالدینو بازی کردم و واقعا بازی در کنار او لذتبخش است. پاسها و حرکات نمایشی او چشم نواز است و جلب توجه میکند و مردم از کارهایش لذت میبردند. گلی هم که من زدم روی پاس رونالدینیو بود. او با اشاره به گل زیبایی که به منتخب مکزیک زد، گفت: توپی که بالای سر دروازهبان انداختم صحنه خوبی شد. در این بازیها خیلی گل زدن و خوردن مهم نیست ولی به جای ماندن چنین صحنهای از ما جالب بود. در کل خیلی خوشحال هستم و موجب افتخار است به عنوان یک ایرانی در کنگره فیفا و بازی دوستانه ستارگان جهان و همچنین تصمیمگیریهای آینده فوتبال جهان حضور داشتم.
ملیپوش سابق ایران در مورد اهداف برگزاری کنگره فیفا اظهار داشت: فیفا به دنبال طرحی است تا از بازیکنان قدیمی فوتبال در آن استفاده کند و نظرات آنها برایشان اهمیت دارد. به همین دلیل از بازیکنان قدیمی فوتبال دعوت کرده بودند و جلسه خوبی با رئیس فیفا برگزار شد که مربیان و بازیکنان به صورت خصوصی صحبت کردند. مهدویکیا اضافه کرد: همه افراد حاضر در کنگره فیفا دوست دارند به پیشرفت فوتبال جهان کمک کنند و بازیکنانی مثل سیدورف توجه به آینده بچهها در کشورهای خاورمیانه تاکید داشتند. من، سامی جابر، سیدورف و چند بازیکن دیگر صحبتهای زیادی برای حمایت از کودکان فوتبالیست در آسیا داشتیم که جزئیات آن در آینده اعلام خواهد شد. پیشکسوت پرسپولیس در خصوص دیدار امروز این تیم مقابل راهآهن گفت: متاسفانه بازی پرسپولیس را به دلیل همزمانی با کنگره فیفا نمیتوانم ببینم ولی از همین جا برای پرسپولیس آرزوی موفقیت میکنم. امیدوار هستم از کنگره که بیرون آمدم خبر قهرمانی پرسپولیس را بشنوم چون یکی از شیرینترین خبرهای سال خواهد بود. انشاالله این اتفاق بیافتد و به عنوان یک پرسپولیسی برای تیمم آروزی موفقیت و قهرمانی میکنم. او ضمن تشکر حمایتها از تیم آکادمی کیا گفت: امیدوارم این بازیکنان روزی فوتبالیستهای بزرگی شوند و به فوتبال این مملکت خدمت کنند.