حمید سوریان ستاره کشتی فرنگی ایران با پیروزی مقابل تسیمبولیاک حریف اوکراینی مجوز حضور در المپیک 2016 ریو را به دست آورد.

به گزارش "ورزش سه"، سوریان کمی بعد از آغاز کشتی با یک کمرگیری، حریف را به پل برد و با 2 بارانداز در یک دقیقه و 25 ثانیه او را 8 بر صفر برد و ضربه کرد. او دو حریف دیگرش از آلمان و کرواسی را نیز در مدت زمان کمی بیشتر از یک دقیقه ضربه فنی کرده بود.
سوریان با این 3 پیروزی به فینال مسابقات انتخابی المپیک در وزن 59 کیلو در استانبول رسید تا فرصت برای درخشش او در رقابتهای المپیک فراهم شود. دلاور کشتی ایران که در چند ماه گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشته و بارها وزن کم کرده بود، در این تورنمنت نشان داد که از چه کیفیتی برخوردار است اگرچه قرعه مناسب نیز به یاری وی آمد.
سوریان که در این تورنمنت احتمال رویارویی با حریف رژیم اشغالگر قدس را نیز داشت، با قدرتنمایی حریف اوکراینی از این مهلکه گریخت و با قدرت ذهنی و فنی بینظیرش به المپیک صعود کرد. او حالا شانس اول وزن خود در رقابتهای المپیک ریو 2016 محسوب میشود.
در هفته گذشته جمع کثیری از ورزشکاران، هنرمندان، کشتیگیران و ... به حمایت از این دلاور بزرگ تاریخ کشتی جهان پرداختند که سوریان با نشان دادن نبوغ خود در این 3 کشتی درخواست آنها را بیپاسخ نگذاشت. این برد درخشان مبارک کشتی فرنگی که حالا با جمع حداکثری در المپیک شرکت خواهد کرد. محمد بنا سرمربی تیم کشتی فرنگی که شاگردانش را برای ریو 2016 آماده میکند، سردار خود را نیز به همراه خواهد برد.
این یک خبر خوب و شیرین برای ایرانیها در جمعهای بود که حلاوت عید مبعث را نیز در خود داشت.