پدر شهید مجتبی یداللهی کم سن و سال ترین شهید مدافع حرم از تکاوران تیپ نوهد ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به خصوصیات بارز شهید یداللهی گفت: از خصوصیات بارز شهید ولایتمداری بود. به حق و الانصاف که در انتخاب سرنوشتش هیچ اکراه و یا معذوریتی نداشت.


به گزارش [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]، وی افزود: چه در انتخاب تیپی که در آن خدمت می کرد چه در انتخاب اولین منطقه گرمسیری برای وظیفه و چه در انجام ماموریت برون مرزی تنها عشق به ولایت را سرلوحه کارش قرار داده بود و عشق به ولایت و ولایتمداری از خصوصیات شاخص پسرم بود. دیگر خصوصیتش غیرت الهی ایشان بود و ایمان قویاش و اینکه همیشه دائم الوضو بود. پدر شهید مدافع حرم ارتشی ادامه داد: ما نمیگذاریم حرم حضرت زینب(س) به اسارت تکفیریها در آید.
پدر شهید مجتبی یداللهی با یادآوری آخرین روزهای حضور پسرش در ایران گفت: مسجد بودیم. بین دو نماز کنگره بزرگداشت شهدای مدافع حرم در مسجد حاج حسن در شهریار برگزار شده بود. مجتبی گفت بابا نظرت درباره این شهدا چیست؟ گفتم پسرم امنیتی که ما داریم به بها به دست آمده است. این مدافعان حرم در سوریه و عراق هستند که ما اینجا امنیت داریم. همانجا گفت بابا من هم میخواهم بروم. دو سه روز آخر حضورش در خانه بود، تنها برادرش از موضوع اطلاع داشت. من شرمم آمد و خجالت کشیدم مخالفت کنم. پدر شهید ادامه داد: آمدیم منزل گفتم شب عید است خانه باش و بعد عید از برو. گفت بابا نیتی است که برای خدا کرده ام دیگر نیتم را نشکن گفتم هرجور راضی هستی من هم راضی به رضای الهی و تسلیم امر خودش هستم. شهید مجتبی یداللهی متولد سال 1370 و 25 ساله بود که هفته گذشته طی عملیات نیروهای مقاومت در منطقه حومه حلب به شهادت رسید. وی به همراه 4 شهید دیگر از نیروهای تکاور تیپ نوهد ارتش جمهوری اسلامی به عنوان نیروی مستشاری داوطلب در راه دفاع از حرم آل الله توسط نیروهای تکفیری به شهادت رسیدند. وی کم سن و سال ترین شهید مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران و پنجمین شهید شهرستان شهریار است.