چهارمین همایش ملی تجلیل از مدیران برتر سال 1394ورزش یادواره سرلشگر پاسدار شهید دکتر حسن تهرانی مقدم با مشارکت سازمان قهرمانان ملی ورزش ایران در سالن آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش "ورزش سه"، در این همایش نتایج نظر سنجی از بیش از 3000 نفر فعال ورزشی اعلام شد. به گفته دبیر این همایش محمد دادگان معاون ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مدیر برتر باشگاه ورزشی ایران و حمید میرزاده به عنوان حامی برتر غیر دولتی ورزش انتخاب شدند و مورد تجلیل قرار گرفتند. به گفته دبیر این همایش اداره 22 باشگاه ورزشی در سطح ملی و کسب بیش از بیست عنوان قهرمانی ملی در لیگ های ملی کشور در دوسال گذشته و حمایت از 250 هزار ورزشکار در دانشگاه آزاد اسلامی از دلایل این انتخاب بوده است.

همچنین در این همایش از غلامرضا شاه کرمی مدیر ورزش وزارت نفت و سردار علی اصغرمجد آرا مسؤل تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز تجلیل شد.

*میرزاده: امیدوارم دادگان را از دست ندهیم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی که در همایش مدیران برتر ورزشی به عنوان مدیر بخش خصوصی حامی ورزش انتخاب شده بود در حاشیه مراسم تجلیل از قهرمانان ورزش کشور در سال 94 گفت: باعث افتخار من بود که در این مراسم حضور داشته باشم.دانشگاه آزاد اسلامی توجه ویژه ای به مقوله ورزش دارد و با حضور دکتر دادکان پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ایم که می توان به تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی و حضور بیش از 340 قهرمان به عنوان مربی، بازیکن و کادر مدیریتی دانشگاه اشاره کرد.
او ادامه داد: تیم دانشگاه آزاد اسلامی در 20 رشته ورزشی فعالیت می کند که سهم آقایان و بانوان 10 تیم می باشد. از بین این تیم ها تا به این لحظه 12 قهرمانی مسجل شده و سایر تیم ها یا نایب قهرمان شده اند و چند تیم هم هنوز رقابت هایشان به پایان نرسیده است.

دکتر میرزاده افزود: ورزش به غرور ملی و سلامت مردم مرتبط است و از نظر ما سرمایه گذاری در ورزش هزینه نیست و این کار باعث کاهش هزینه های درمان می شود.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: در مجموعه دانشگاه آزاد حدود 200 هزار دانشجو در امر ورزش فعال هستند که قصد داریم این تعداد را در 2 سال آینده به 400 هزار نفر برسانیم و طی این 2 سال ورزشگاه هایی هم در دست احداث داریم که کارشان نهایی خواهد شد. و فضا های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی به 700 هزار متر مربع می رسد.میرزاده در خصوص دیدار با رییس جمهور گفت: ما هر ساله برای عرض تبریک نوروز خدمت رییس جمهور می رسیم و از رهنمودهای ایشان استفاده می کنیم.او در پایان به احتمال حضور دادکان در فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت:من دوست دارم که آقای دادکان کارش را با ما ادامه بدهد اما اگر نیاز ملی باشد که ایشان در جای دیگر خدمت کنند ما هم راضی هستیم.اما از دست دادن ایشان برایمان تاسف بار خواهد بود.

*دادکان:من از کی روش حمایت می کردم
معاون ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه برنامه تجلیل از مدیران برتر ورزشی گفت:دولت باید به صورت همه جانبه از فوتبال حمایت کند و البته این حرف من به منظور دخالت دولت در امور فوتبال نیست بلکه حمایت و کمک تمام ارگان ها را برای رشد فوتبال می خواهیم.

دکتر محمد دادگان گفت:باعث خوشحالی است که در خدمت رییس جمهور بودم و اتفاق خاصی رخ نداد.
وی افزود:اگر شرایط مهیا باشد به فوتبال باز می گردم و لازمه بازگشت حمایت همه جانبه دولت و استقبال همه است چون فوتبال عزم ملی می خواهد و نباید فشار روی فدراسیون باشد.

دادگان ادامه داد:اگر در فدراسیون بودم از کی روش حمایت می کردم همانطور که از برانکو حمایت کردم.

او در خصوص اینکه فکر می کند زمان نام نویسی انتخابات فدراسیون فوتبال تمدید می شود یا خیر گفت: این اتفاق به خودشان بستگی دارد و در واقع صلاح مملکت خویش خسروان دانند.