روزنامه آ.اس، دستنوشته های زیدان برای بازیکنان پیش از ال کلاسیکو را منتشر کرد.

به گزارش "ورزش سه"، زیدان با اتکا به تاکتیکهای زیر توانست در نوکمپ 2-1 پیروز شود تا هم خط و نشانی جدی برای بارسا و دیگر رقبا بکشد و هم تیمش را برای ادامه فصل، هم در لالیگا و هم در چمپیونزلیگ امیدوار کند.نشریه آ اس ادعا کرده است که این دست نوشته ها ساعاتی پیش از شروع ال کلاسیکو به دستشان رسیده و وجود نام رئال مادرید روی سربرگ ها نشان از اعتبارشان دارد؛ با این حال آ اس تضمین نکرده است که این دست نوشته ها متعلق به زیدان هستند.

چنانچه در تصاویر مشخص است، یکی از تاکتیک های اصلی رئال، پرس شدید بارسلونا زمانی که بازیکنانش صاحب توپ بوده و قصد ارسال پاس را داشته اند بوده است. برای این کار بازیکنان رئال باید فضاهای خالی بین خطوط را کاملا پوشش می دادند و در این زمینه کاسیمیرو که جلوی 4 مدافع بازی می کرد بیشترین نقش را داشت.

یکی دیگر از نکات قابل ذکر، تاکتیک زیدان در مورد مهار مسی است. بطوریکه هر زمان که مسی به وسط زمین می آمد، لزوما یک بازیکن رئال باید روبرویش قرار می گرفت و مدافعان نیز به دقت حرکات سوارز را زیر نظر می گرفتند؛ چراکه با رفتن مسی به مرکز زمین، سوارز مترصد فرار به عمق خط دفاعی می شد.

جلوگیری از ارسال پاس های عمقی مسی برای سوارز، یکی از مهمترین وظایف بازیکنان رئال بود(البته مسی در یک صحنه در نیمه دوم توانست به خوبی سوارز را در عمق دفاع رئال صاحب توپ کند). رئال با همین روش توانست به خوبی بارسلونا را در نیمه دوم تحت تاثیر قرار داده و در نهایت به پیروزی دست یابد.