اشاره :
S005i به حق خيرهكنندهترين گوشي كشويي دنيا است. زيبايي اين گوشي چنان است كه توجه شما را به سوي خود جلب ميكند. اگر متأهليد سعي كنيد همسرتان به مراكز فروش اين گوشي نرود. اگر مرتكب چنين اشتباهي شديد، مطمئن باشيد كه اين گوشي را خواهيد خريد!


S005i آمد ................................................................ ........................

اگر به ياد داشته باشيد زماني كه S700i وارد بازار شد، شوك بزرگي به بازار وارد گرديد. وجود يك دوربين مگاپيكسلي واقعي در كنار امكانات مالتيمدياي مناسب، گزينه برتر آن موقع بود. آن روزها وجود يك دوربين و يك پخشكننده موسيقي و فيلم، برتري محسوب ميشد و برگ برنده را از آن توليدكننده ميكرد. اما اين روزها وجود دوربينهاي پنج مگاپيكسلي، گوشيهاي توليدشده براي پخش موسيقي و اختصاص دادن سريهاي توليد انحصاري از سوي توليدكنندهها رقابت را كشنده كرده است.

خوب يا بد S500i به بازار وارد شده است و دوستان فنلاندي علي پناهي بايد به فكر چاره باشند. اين گوشي در دو رنگ ارائه ميشود: سبز و زرد. هر دو به يك اندازه خيرهكنندهاند. مطمئن باشيد وسوسه ميشويد هر دو رنگ آن را داشته باشيد!

پسانداز كردن پول ................................................................ ................

براي اين گوشي پسزمينههاي بسيار زيبا و خيرهكنندهاي به صورت انحصاري طراحي شدهاند كه بسيار ديدني و خيرهكننده هستند. علاوه براين، تمهاي منحصر به فردي كه در طول روز و بسته به ساعت شبانهروز و همچنين فصول سال تغيير ميكنند، زيبايي دوچنداني براي صاحب گوشي به ارمغان ميآورند.

دوربين دو مگاپيكسل با امكان فيلمبرداري و زوم چهار برابر را به فهرست بالا اضافه كنيد و همگي را به علاوه ويژگيهايي كه در ادامه به آنها اشاره خواهد شد، در يك كيس بسيار زيبا و درخور تحسين قراردهيد. فكر نكنيد! نتيجه را من ميگويم. از همين الان به فكر پسانداز كردن پول خود باشيد. چه مجرد و چه متأهل بالأخره روزي بايد يك دستگاه S500i بخريد (البته به نظرما!). پس نگران باشيد و از همين امروز مسيرها را با اتوبوس طي كنيد و در روز يك وعده كمتر غدا ميل كنيد! S500i در راه است.

جعبه ابزار كوچك ................................................................ ..................

S500i از لحاظ طراحي يك شاهكار است. اين گوشي بسيار باريك است. به قول يكي از دوستان سوئدي S500i با هر بار باز شدن، دريچهاي به سوي طبيعت را به روي شما ميگشايد. S500i صرفاً يك گوشي نيست. همراه شما است كه به شما گوشزد ميكند چيزي به نام طبيعت وجود دارد كه ميتوانيد با قرارگرفتن در آن احساس خوشآيندي را تجربه كنيد .

تمها و تصوير پسزمينه با توجه به تغيير فصل و با توجه به ساعت شبانهروز تغيير ميكنند و موجب حيرت شما ميشوند، اما تا زماني كه كسي با شما تماسي برقرار نكرده است، به معني زيبايي به طور كامل پي نخواهيد برد. زماني كه كسي به شما زنگ ميزند، ميتوانيد معني طراحي نرمافزاري را درك كنيد. معني زيبايي و گرافيك واقعي را احساس كنيد و آن موقع است كه به اصالت هنر ژاپني پي خواهيد برد.

علاوه بر موارد بالا، گوشي S500i يك جعبهابزار كوچك است. به طور قطع نميتوان گفت كه اين گوشي از لحاظ امكانات و ويژگيها در كدام گروه دستهبندي ميشود، اما با بررسي امكانات موجود در آن ردپاي گوشي K810i را ميتوان مشاهده نمود. به زبان ديگر، اين گوشي از لحاظ امكانات كاملاً تجهيز شدهاست.

صفحهنمايش درخشان با فناوري اكتيوماتريكس و با وضوح 144/262 رنگ در ابعاد سيصدو بيست در دويستو چهل پيكسل كاربري لذتبخشي را به ارمغان ميآورد. به رغم اينكه اين گوشي در سري واكمن گنجانده نميشود، از امكانات پخش موسيقي كاملي برخوردار است. علاوهبراين، امكان استفاده از هدست استريو بلوتوث نيز مهيا است كه يك ويژگي جالب محسوب ميشود.

حافظه داخلي اين گوشي خيلي كم است. اين گوشي دوازده مگابايت حافظه داخلي دارد كه براي ذخيره تعداد كمي موسيقي (MP3 كمتر از تعداد انگشتان يك دست) ! گنجايش دارد. اما ميتوانيد با تهيه يك كارت حافظه يك گيگابايتي، امكان ذخيره كردن حدوداً 250 فايل موسيقي با فرمت MP3 را داشته باشيد كه ظاهراً كافي به نظر ميرسد.

امكان برقراري ارتباط با دنياي خارج از گوشي! به كمك دو فناوري ارتباطي Bluetooth و USB مهيا است. پورت مادون قرمز در اين گوشي حذف شده است. احتمالاً در اثر همنشيني با مديران شركت موتورولا اقدام به اين كار كردهاند! علاوهبر اين، ميتوانيد از اين گوشي به عنوان يك وسيله ذخيرهسازي جانبي نيز استفاده كنيد.

با توجه به مشخصات و آيتمهاي موجود در اين گوشي به نظر ميرسد كه علاوه بر تجهيز نمودن اين وسيله ارتباطي، تأكيد ويژهاي بر طراحي آن صورت گرفته است. شايد مديران و استراتژيستهاي سونياريكسون نيز به اهميت پديدههاي اپيدميك پي بردهاند و ميكوشند به كمك علم جامعهشناسي و با توجه به اهميت زيبايي بصري يك عنصر، مدلهاي متنوعي توليد كنند.

مشخصات: ................................................................ ...........................

> دوربين: 2 مگاپيكسل با زوم ديجيتال 4 برابر و قابليت فيلمبرداري
> صفحه نمايش: TFT با 262.144 رنگ به ابعاد 240*320 پيكسل
> موزيكپلير: با قابليت پشتيباني از هدستهاي استريو با فناوري Bluetooth
> فناوري انحصاري Play Now: (امكان اتصال به منبع بزرگي از انواع بازيها و سرگرميها و دانلود آنها)
البته در ايران كار نميكند.
> حالت پرواز (Flight Mode): در اين حالت ميتوانيد در حين پرواز از امكانات غيرمخابراتي گوشي
مانند موزيكپلير استفاده كنيد.
> پشتيباني از فناوري EDGE و WAP
> چهار باند (سه باند GSM و يك باند هم UMTS)
> وزن: 94 گرم