رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد در حضور خود در نشست اخیر فیفا راجع به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا با رئیس جدید فیفا صحبت کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، علی کفاشیان رئیس فدراسیون در حاشیه تمرین امروز ملی پوشان حرف های جالبی پیرامون وضعیت تیم و همچنین سفر اخیرخود به اجلاس فیفا، تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در ارتباط با منع میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین فوتسال انجام داد و در پایان هم بار دیگر از آقای روحانی خواست که چتر حمایتی خود را از روی سر تیم ملی ایران در راه صعود به جام جهانی 2018 روسیه برندارد.
فوتسال ایران در دنیا زبانزد است

سفری که من داشتم به دلیل شرکت در کمیته فوتسال فیفا بود که گزارشات خاص خودش انجام شد و ما یک گزارش از فوتسال آسیا و توسعه اش دادیم که مورد استقبال همگان قرار گرفت .خدا را شکر الان فوتسال آسیا در راس کل قاره های دنیا است و ایران هم جزو صدرنشینان آن و زبانزد همگان است. جلسات خیلی خوبی بود و برای آینده فوتسال برنامه های خوبی ارائه شده که امیدوارم ما همگام با آن پیش برویم.
به اینفانتینو گفتم رای afc دخالت سیاست در ورزش است

جلسه ای که با آقای اینفانتینو داشتم در آنجا مطالب را گفتم و در جریانش هم بود. گفتم متاسفانه رای که به afc داده رای خوبی نیست چون برخلاف اساسنامه فدراسیون فوتبال ، آسیا و جهان است. دخالت سیاست در ورزش است و این روند اگر بخواهد در آینده ادامه پیدا کند قطعا باز هم می شود یک الگو برای کشورهای دیگر. البته قرار شد ایشان صحبتی داشته باشند با مسوولین afc و کارهایی را در برنامه ریزی خودشان انجام بدهند. دیروز و امروز جلسات هیات رئیسه فیفا بود که ایشان قرار بود با آنها صحبتی در این رابطه داشته باشد ولی قطعا هنوز تصمیم گیری خاصی نشده است.
فعلا نمی توانیم روی رای afc حرفی بزنیم

در هر صورت afc این رای را در حال حاضر صادر کرده و دو کشور از سفر و بازی در کشورهای یکدیگر منع شدند که این به دلیل مسائل سیاسی است . البته ما اعلام کردیم که همه گونه امکانات داریم اما آنها اعلام کردند که ما اینجا سفارت نداریم ولی ما به آنها گفتیم که اینجا وزارت خارجه داریم و همه چیز تحت کنترل است و هیچ مشکلی وجود ندارد. اما خب مسائل سیاسی قطعا در این تصمیم گیری تاثیرگذار شد. من فکر نمی کنم در مدت زمان کوتاه این رای تغییر کند و این ما هستیم که باید تصمیم بگیریم که چه اقدامی انجام بدهیم.
کمپ را برای آینده تیم ملی می سازیم

ما زمین آکادمی را برای تمرین تیم ملی آماده می کنیم و انشاالله برای آینده در حال ساخت است تا حداقل از این حیث ملی پوشان ایران مشکلی نداشته باشند.. زمین آکادمی فعلا خیلی بد نیست ولی در حال حاضر تیم ملی در زمین آزادی و پژوهشکده وزارت نفت تمرین می کنند و امیدواریم هر چه سریع تر زمین آکادمی حاضر شود.
الان وقت فکر کردن به انتخابات فدراسیون نیست

به هیچ عنوان نمی شود پیش بینی کرد که چه کسی در انتخابات فدراسیون فوتبال رای خواهد آورد. فعلا کاندیداها هستند و فعالیت های خودشان را انجام می دهند. ایام عید است و اجازه بدهید مردم کمتر به این مساله فکر کنند.
تیم ملی به حمایت های آقای روحانی نیاز دارد

اولین باری نیست که آقای روحانی از تیم ملی و بازی مقابل آرژانتین تعریف و تمجید می کنند. امیدوارم که ایشان به کمک تیم ملی بیایند و این تیم را حمایت کنند و با حمایت های ایشان قدم محکمی برای حضور در جام جهانی برداشته باشیم.