352 گل زده، دو توپ و سه کفش طلا با پیراهن رئال مادرید اما هیچکدام نتوانسته اند رونالدو را به ستاره ای محبوب در سانتیاگو برنابئو بدل کنند.

به گزارش"ورزش سه"، دقایق پایانی نیمه اول دیدار رئال مادرید سلتا، رونالدو در تلاش برای گلزنی برای رئال پیش چشم هواداران رئال در برنابئو است ولی در انجام این امر توفیقی پیدا نمی کند تا به تدریج سوت های اعتراضی بر علیه او به صدا در بیاید. هواداران رئال رونالدو را مسئول تساوی بدون گل برابر سلتا می دانستند و با سوت زدن، اعتراض خود به فوق ستاره پرتغالی تیمشان را نشان دادند.

جای تردیدی نیست که رونالدو یکی از موثرترین بازیکنان تاریخ باشگاه رئال مادرید است؛ بازیکنی که تا همینجا به تمام تعهدات خود به این باشگاه عمل کرده است. او برای گلزنی به حریفان، جذب رئال مادرید شد و پس از 6 فصل و نیم، با 352 گل زده بهترین گلزن تاریخ رئال است. رونالدو با پیراهن این تیم دو توپ و سه کفش طلا را نیز به دست آورده است. اگر او را به دلیلی دیگر غیر از گل زدن به حریفان جذب کرده بودند، با چنین آماری بدون شک تصویر او تا به امروز بر روی سکه های طلا نقش بسته بود و در واقع مشکل همینجاست.رونالدو را بر اساس موفقیت در امر گلزنی قضاوت می کنند. حکایت رونالدو حکایت یک قاتل قراردادی است؛ کسی که پول می گیرد تا وظیفه اش که آدمکشی است را انجام دهد. حکایت رونالدو حکایت یک دندانپزشک است. چه کسی دندانپزشک خود را دوست دارد؟ شما به دندانپزشکتان پول می دهید برای او نهایت احترام را قائل هستید اما پس از تمام شدن کار او آرزو می کنید که دیگر نزد او برنگردید. مشابه این اتفاق برای رونالدو افتاده است.

او هرگز قلب هواداران حاضر در برنابئو را تسخیر نکرده و نخواهد کرد. رونالدو تا همینجا تمام رکوردهای ممکن در رئال را در اختیار خود دارد، بهترین گلزن رئال در لالیگا و در همه رقابت ها. او همچنان به رئال برای فتح جام های مختلف کمک خواهد کرد اما ارتباط او با هوادارانی که به ورزشگاه برنابئو می آیند کاملا حرفه ای است. اگر گل بزند تشویق خواهد شد در غیر این صورت خبری از حمایت و تشویق نیست؛ چه بسا سوت هایی هم بر علیه او سر داده شود!

بوده اند و هستند بازیکنانی به مراتب در سطح پایین تر از رونالدو که ارتباط بهتری با هواداران رئال داشته و دارند. مهم نیست چقدر گل زده یا پاس گل داده باشند؛ آنها نزد هواداران به دلایلی دیگر محبوب هستند اما در تمام این سال ها رونالدو نتوانسته چنین ارتباطی با هواداران برقرار کند. حتی 352 گل زده او برای رئال نیز به این قضیه کمکی نکرده است. این البته باورکردنی نیست ولی با بازیکنی طرف هستیم که احتمالا زمانی محبوب هواداران خواهد شد که رئال را ترک کند.

روبرتو پالومار: مارکا
ترجمه: رضا سیف