کنار رفتن مصطفی دنیزلی از نیمکت رهبری گالاتاسرای آن هم تنها بعد از سه ماه به یکی از سوژه های داغ فوتبال ترکیه تبدیل شده است.

به گزارش "ورزش سه"، همین سه ماه پیش بود که مالکان باشگاه پرطرفدار گالاتاسرای پس از چند دور مذاکره فشرده موافقت مصطفی دنیزلی را برای بازگشت به نیمکت تیم جلب کردند تا این مربی پرافتخار به عنوان فرشته نجات هدایت تیم بزرگ استانبول را در دست بگیرد. اتفاقی که کمتر کسی پیش بینی می کرد ظرف مدت کوتاهی به جنجالی بزرگ تبدیل شده و زمینه قطع همکاری دو طرف فراهم شود.

در شرایطی که دنیزلی با قهرمانی های متوالی با گالا در ترکیه و اروپا محبوبیتی خاص نزد طرفداران این باشگاه داشت این بار حضور او روی نیمکت زرد و قرمزپوشان چندان شوک مثبتی نبود چون تیمی که مصطفی پاشا سوم تحویل گرفت را پنجم تحویل داد.

مصطفی دنیزلی دو هفته قبل از سمت خود استعفا داد و این اقدام او با استقبال باشگاه روبرو شد تا باعث خشم سرمربی مستعفی شود. دنیزلی امروز در تازه ترین مصاحبه خود با روزنامه ترکیه ای اظهاراتی شوکه کننده در ارتباط با ستاره هلندی و محبوب گالا انجام داد و مدعی شد وسلی اشنایدر زمینه برکناری او را فراهم کرده است.

دنیزلی در مصاحبه جدیدش گفت:« بزرگ ترین معضل این فصل گالاتاسرای وسلی اشنایدر است.من چندی پیش هم به مدیریت باشگاه گفتم این بازیکن در تیم مثل یک چشمه آب سمی است که می تواند باعث مسمومیت همه اعضای تیم شود.همواره با بازیکنان درگیر می شد،غر و لندهای تمام نشدنی داشت،بین بازیکنان از من و نزد من از بازیکنان بد می گفت و ... هیچ وقت در این سه ماه در خدمت تیم نبود و هیچ کار مثبتی برای موفقیت گالا انجام نمی داد».این صحبت ها در حالی مطرح شد که سایت های مطرح خبری ترکیه هم با گزارش های مفصل از این تیتر برای اتفاقات باشگاه معروف استانبول استفاده کردند.« اشنایدر حضور دنیزلی در گالا را وتو کرد».در واکنش به این گزارش ها گیدو آلبرتس مدیربرنامه وسلی اشنایدر با تایید اتفاقات رخ داده گفت:« همان روز که مدیریت باشگاه وسلی اشنایدر را به جلسه اضطراری دعوت کرد از او بابت ادامه همکاری و مخالفت با استعفای دنیزلی مشورت خواست که وسلی نظرش را گفت و باشگاه هم به این نتیجه رسید تا با استعفای دنیزلی موافقت کند».

این مدیربرنامه سرشناس فوتبال اروپا در ادامه با بیان این که باشگاه گالا از او خواسته تا زمینه حضور یک مربی سرشناس خارجی ترجیحا از هلند را به عنوان جانشین دنیزلی در باشگاه فراهم کند مدعی شد که به زودی گالاتاسرای صاحب مربی بزرگی روی نیمکت خود خواهد شد تا تمام زیرساخت ها برای موفقیت دوباره تیم در ترکیه و اروپا را تغییر دهد.