رئیس فعلی فدراسیون فوتبال که از مدعیان اصلی انتخابات آتی این فدراسیون محسوب میشود احتمالا با منع بزرگی برای حضور در آن مواجه است.

به گزارش "ورزش سه"، تیتر اصلی یکی از روزنامههای صبح اختصاص به ممنوعیت حضور علی کفاشیان در انتخابات آتی فدراسیون به دلیل بازنشستگی داشت و به نظر میرسد مدعی اصلی کسب این کرسی که 8 سال است صندلی ریاست فدراسیون را به خود اختصاص داده قادر به نامزدی در انتخابات پیش رو نباشد.
با این حال علی کفاشیان در واکنش به این اتفاق اعلام کرده او بازنشسته ارگانی غیردولتی است و منعی برای حضور احتمالی در انتخابات نخواهد داشت: بازنشسته هستم اما این موضوع ربطی به فوتبال ندارد. من بازنشسته ارگان غیردولتی هستم و منعی برای حضورم در انتخابات آتی وجود ندارد.

امروز مدیرکل حراست ورزش و جوانان اعلام کرده است بنابر اساسنامه یک گروه 3 نفره صلاحیت نامزدهای ریاست فدراسیون را بررسی و نظر خود را بعد از آن اعلام میکنند. «علیرضا اسدی» دبیرکل فدراسیون فوتبال، «علی فرشادسپهر»، مسئول بخش حقوقی فدراسیون فوتبال و« عبدی افتخاری»، مدیر کل بر نامه ریزی و نظارت وزارت ورزش سه نفری هستند که کارگروه تأیید صلاحیت نامزدهای فدراسیون فوتبال را تشکیل داده و طی پنج روز این مسئولیت را برعهده خواهند داشت.

با این وصف و با توجه به زاویه شدید بین وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و با توجه به اینکه دو عضو از 3 عضو این کمیته ممکن است با کفاشیان مساله داشته باشند، احتمال رد صلاحیت رئیس فدراسیون فوتبال وجود دارد. البته کفاشیان همواره از این مشکلات به سلامت بیرون آمده اما در حال حاضر اراده مثبتی برای ادامه کار او در فوتبال ایران وجود ندارد.