رئال مادرید با توجه به فاصله ایجاد شده در رقابت های لالیگا، از این پس تمامی تمرکز خود را معطوف به موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا خواهد کرد.

به گزارش "ورزش سه"، زین الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید پس از شکست خانگی مقابل اتلتیکو، صحبت از خرید های جدیدی در تابستان و همچنین تغییراتی احتمالی به میان آورد. صحبت هایی که نشان می دهد انقلابی در رئال مادرید در راه است. هواداران رئال پس از شکست خانگی در دربی مادرید، فریادهای "فلورنتینو باید اخراج شود" سر می دادند و در عین حال نیز فوق ستاره باشگاه مصاحبه ای جنجالی علیه بعضی بازیکنان تیم و همچنین کادر پزشکی باشگاه انجام داد و بعضی از برنامه های پیش فصل تیم را نیز زیر سوال برد. تمامی این مسائل نشان می دهد که رئال مادرید وضعیتی آشفته و بی ثبات دارد.

علی رغم وجود این وضعیت آشفته، گفته می شود تغییری در برنامه های بلند مدت باشگاه به وجود نیامده و همچنان این برنامه ها بر 3 پایه استوار است: حضور زیدان در راس کادر فنی، موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا و همچنین بازگشت به آرامش.

تمامی امیدهای هواداران رئال مادرید در فصل جاری معطوف به لیگ قهرمانان و موفقیت زیدان همراه با این تیم در اروپا شده است. امیدهایی که چندان هم بی راه به نظر نمی رسد چرا که رئال مادرید پیش از این نیز توانسته در فصل هایی که در لیگ ناموفق بوده، در اروپا افتخار آفرینی کند.
باشگاه رئال مادرید از برنامه های بلند مدت خود اطمینان دارد و قصد ندارد در روزهای بحرانی برنامه های خود را تغییر دهد. زین الدین زیدان همچنان در برنامه های باشگاه جای محفوظی خواهد داشت و هیئت مدیره نیز قصد دارد سیاست سکوت و آرامش را در قبال اعتراض های هواداران در پیش گیرد. مسئولان رئال مادرید موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا را مهم ترین هدف خود قرار داده اند. هدفی که می تواند بار دیگر آسمان ابری رئال مادرید را حتی در همین فصل، مجددا آفتابی کند.

علی رغم از دست رفتن امیدها در لالیگا، کسب عنوان قهرمانی یازدهم در اروپا می تواند بار دیگر بهشتی غیر قابل وصف از فصل جهنمی رئال بیرون آورد. مانند آنچه در فصل نخست تیم با آنچلوتی رخ داد و رئال علی رغم از دست دادن قهرمانی لالیگا، توانست با قهرمانی در اروپا یکی از خاطره انگیزترین فصل های خود را خلق کند. دو دیدار آینده رئال مقابل لوانته و همچنین رم، می تواند نقش مهمی در بازگشت مجدد اوضاع به آرامش ایفا کند و برنامه های بلند مدت مسئولان باشگاه نیز همچنان بر قوت خود استوار خواهد بود.