شاید اگر این تساوی به شکل دیگری رقم می خورد، بایرنی ها احساس بهتری داشتند اما از دست دادن برتری دو گله، احتمالا کمی هواداران باواریایی ها را ناراحت کرد.

به گزارش "ورزش سه"، با این وجود، با توجه به شرایط دو تیم و نمایشی که ارائه دادند و البته دیدار برگشت در آلیانس آره نا، بایرن شانس به مراتب بیشتری نسبت به یووه برای صعود به مرحله بعد دارد.
بایرنی ها در حالی پای به این دیدار گذاشتند که هیچ یک از مدافعان میانی اصلی شان را در اختیار نداشتند. آسیب دیدگی جروم بواتنگ و خاوی مارتینز و ناآمادگی مهدی بن عطیه باعث شد تا گواردیولا از داوید آلابا، مدافع چپ تیمش به همراه جاشوا کیمیچ در قلب خط دفاعی استفاده کند.
علی رغم این ترکیب نه چندان ایده آل در خط دفاعی، یوونتوسی ها تا پیش از زدن گل اول، نتوانستند فرصت چندانی روی دروازه مانول نویر ایجاد کنند. در مقابل این بازیکنان بایرن بودند که بارها دروازه میزبان را تهدید کردند و حتی می توانستند در همان نیمه اول، اختلاف را به دو یا سه گل برسانند.

اما آنچه به یوونتوسی ها کمک کرد تا بتوانند روند بازی را در نیمه دوم به سود خودشان تغییر بدهند، به زمین رفتن هرنانس و استورارو به خای مارکیزیو و خدیرا بود. آلگری بار دیگر نشان داد که در جنگ های تاکتیکی، حریف سرسختی است؛ مانند دیدارهای فصل قبل مقابل رئال، که برخلاف تصور بسیاری، توانست دوبار کارلو آنچلوتی را شکست بدهد.
اما شرایط در دیدار برگشت تفاوت زیادی خواهد داشت و پپ گواردیولا همچنان دست بالا را دارد. بایرن با تساوی بدون گل یا حتی 1-1 هم می تواند راهی مرحله بعد شود و زدن دو گل در آلیانس آره نا برای یوونتوسی ها نمی تواند کار ساده ای باشد. بایرن در یمه نهایی فصل گذشته و حتی زمانی که در نوکمپ 3-0 مغلوب بارسا شد، در دیدار برگشت توانست 3-2 پیروز شود و پیش از آن هم مقابل پورتو نشان داده بود که در خانه چقدر تیم متفاوتی است.

گواردیولا چند روز قبل گفت که کارش در بایرن، براساس عملکردش در چمپیونزلیگ ارزیابی نخواهد شد اما بی تردید او دوست ندارد بدون فتح "جام گوش دراز"، راهی لیگ برتر شود. البته در حال حاضر نباید نگران از دست رفتن این جام باشد؛ چه اینکه تیم او، برای رسیدن به مرحله بعد، یک قدم جلوتر از یوونتوس است.