به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، محمد آئینی درباره مراسم افتتاح دو هزار و 300 واحد مسکن مهر این شهر همزمان با دهه فجر ۹۴ اعلام کرد: این مراسم با حضور استاندار، اعضای هیأت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید، نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، معاون فنی و مهندسی شرکت عمران شهرهای جدید، مدیران استانی و همچنین شماری از مسئولان مربوط شهرستان به انجام رسید.
آئینی مسکن مهر شهر اندیشه را از پیشرفتهترین پروژههای ساخته شده در نوع سازه سقف بتن پیش تنیده و کابل پس کشیده با مقاومت بالا در برابر زلزله خواند و با اشاره به نمای سنگ، آجر و کاشی فیروزه این مجموعه گفت: سایت مسکن مهر شهر جدید اندیشه از نظر کیفیت در ساخت و ساز و نما از بهترین انواع مسکن مهر در کشور به شمار میرود.
وی افزود: به غیر از یک پروژه، تمامی پروژههای مسکن مهر 99 ساله در ابتدای دولت تدبیر و امید به دلایل مختلف متوقف بودند و متوسط پیشرفت فیزیکی آنها 35 درصد بود درحالی که امروز شاهد افتتاح تعداد زیادی از آنها هستیم.
این مقام مسئول همچنین گفت: این پروژهها با اعتباری افزون بر 161 میلیارد تومان احداث شدند که 70 میلیارد تومان آن از محل تسهیلات بانکی و بقیه ازمحل آورده متقاضیان تأمین شده است.
مدیرعامل شهر جدید اندیشه با تأکید براین که تمام خدمات زیربنایی و روبنایی این واحدها تکمیل و به صورت کامل به متقاضیان تحویل داده شده است، گفت: درحال حاضر حدود 700 واحد از سایت مسکن مهر اندیشه باقی مانده است که درصورت پرداخت به موقع آوردههای مردمی پرونده این سایت نیز به زودی بسته خواهد شد.