بازیکنان جوان استقلال که در رده امید این تیم فعالیت دارند، یکی یکی و بدون اجازه پرویز مظلومی از این تیم جدا میشوند و راه تیمهای لیگبرتری را در پیش میگیرند.

به گزارش "ورزش سه"، در این یکی، دو ساله استقلال مشغول پرورش یکی از بهترین نسلهای تیمهای پایه خود است اما در فصل نقل و انتقالات اتفاقاتی افتاده که هرگز به نفع این تیم نیست. پرویز مظلومی که امسال ثابت کرده در راه جوانگرایی تیم دارد دست به کارهای اساسی میزند، قصد داشت بازیکنان با کیفیت رده امید خود را رفتهرفته به تیم اصلی اضافه کند اما در باشگاه اتفاقهای عجیبی میافتد که سرمربی استقلال را حسابی ناراحت کرده است.

اولین ماجرا مربوط به پیوستن کربلایی به گسترش فولاد میشود. کربلایی فصل پیش در پست دفاع وسط با استقلالیها تمرین میکرد اما با تصمیم سرمربی استقلال این فصل به طور قرضی به تیم خونه به خونه بابل منتقل شد تا با کسب تجربه بتواند بازیکن موثری برای سالهای آینده استقلال بشود. کربلایی چند روز پیش به تمرین استقلال آمد و به دفتر کار مظلومی در کمپ ناصر حجازی رفت. او به مظلومی اصرار کرد که رضایتنامهاش را بدهد تا بتواند به باشگاه گسترش فولاد تبریز برود، اما سرمربی استقلال مخالفت کرد. او از کربلایی خواست که یا این فصل با استقلال تمرین کند و یا به طور قرضی به تیم دیگری منتقل شود تا فصل بعد باشگاه بتواند از تواناییهای او استفاده کنند اما در عمل هرگز این اتفاق نیفتاد. علی نظری جویباری معاون باشگاه استقلال که این روزها دخالتی در نقل و انتقالات باشگاه ندارد، به طور خودسر و بدون هماهنگی با مظلومی رضایتنامه او را صادر کرد و این بازیکن با یک قرارداد قطعی به گسترش فولاد رفت.

کار علی نظری جویباری وقتی عجیبتر به نظر میرسد که بدانید همین چند روز پیش باشگاه گسترش فولاد هیچ همکاری با استقلالیها برای انتقال داریوش شجاعیان نکرده بود و مظلومی از این موضوع به شدت ناراحت است که چرا کربلایی باید به گسترش فولاد برود.

اما ماجرای بعدی در مورد انتقال میلاد شعبانلو به صبای قم است. علی دایی که در کشف استعدادهای جوان معروف است، اینبار دست روی بازیکنی گذاشته که در ترکیب استقلال در ردههای امید بازیکن بسیار مثمرثمر بوده است. در دربیای که استقلال موفق شد 6 گل به امیدهای پرسپولیس بزند، شعبانلو دو گل و 2 پاس گل داد و ستاره تیمش بود اما اینبار این بهرام افشارزاده مدیرعامل استقلال بود که بدون هماهنگی رضایتنامه این بازیکن مستعد را صادر کرد.

هرچند کربلایی و شعبانلو هرگز فرصت بازی در تیم بزرگسالان استقلال را پیدا نکردند، اما آنها آینده این تیم محسوب میشوند و حالا به نظر میرسد با چهره شدن آنها در لیگبرتر آبیها مجبور هستند با رقمهایی نجومی آنها را به تیم خود برگردانند.

در روزهایی که مدیران استقلال نمیتوانند بازیکنی با کیفیت برای استقلال جذب کنند، جدایی بازیکنان جوان استقلال حسابی پرویز مظلومی را به هم ریخته است چراکه باشگاه هرگز با او برای جدایی این بازیکنان هماهنگی به عمل نیاورده است.

افشارزاده در این روزها نه تنها در دفتر کار خود حاضر نمیشود بلکه تمام تلاش خود را میکند تا بازیکنان جوان استقلال به تیمهای دیگر منتقل شوند.