کریم انصاری فرد که در تیم اوساسونا یک فصل ناامیدکننده را سپری کرد، راهی لیگ یونان و تیم پانیونیوس شد و در این تیم یونانی عملکرد خوبی از خود نشان داد.

به گزارش "ورزش سه"، کریم توانست در لیگ فیزیکی یونان گلهای خوبی برای تیمش به ثمر برساند تا پانیونیوس در بین تیمهای بالانشین جدول رده بندی قرار بگیرد. پایگاه اینترنتی sport 24 در ارزیابی خود از بازیهای این فصل لیگ یونان، بدترین خریدها و بهترین بازیکنان را انتخاب کرده است. در این رده بندی مایکل اسین هافبک نامدار غنایی سابق چلسی و میلان که این فصل در پاناتینایکوس بازی میکند و دیمیتار برباتف از پائوک سالونیکا در بین بدترین خریدهای فصل قرار گرفتهاند.

کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی ایران و پانیونیوس نیز به عنوان یکی از بهترین خریدهای فصل لقب گرفت و نامزد حضور در تیم منتخب فصل لیگ یونان شد. در معرفی انصاری فرد آمده است: « بازیکن ایرانی پانیونیوس نه تنها با گلها، که با پاسها و بازی رو به جلو و درگیرانه خود یکی از بهترین بازیکنان نیمفصل نخست لیگ یونان بوده است. اکنون با این آمار و بازیهای خوب انصاری فرد میتواند با ادامه روند رو به رشد خود در تیم منتخب فصل لیگ یونان قرار گیرد.» تیم منتخب فصل را کاربران اینترنتی و کارشناسان انتخاب میکنند و بازیکن ایرانی پانیونیوس نیز این شانس را دارد که در پایان فصل در بین برترینهای لیگ یونان باشد.

کریم انصاریفرد باز هم گل زد تا رسانههای یونانی نیز به تعریف و تمجید از عملکرد او بپردازند. کریم یکشنبه شب و از هفته هفدهم سوپر لیگ یونان موفق شد تکگل سه امتیازی پانیونیوس را وارد دروازه ایراکلیس کند. انصاریفرد این گل را به زیبایی وارد دروازه حریف کرد تا هواداران پانیونیوس سر از پا نشناسند و برای دقایق بسیاری او را تشویق کنند. این پنجمین گل کریم در لیگ یونان و شانزدهمین بازیاش برای پانیونیوس بود. با این گل و بردی که پانیونیوس به دست آورد این تیم به رتبه پنجم لیگ یونان صعود کرد. انصاریفرد درباره گلی که به ثمر رساند میگوید: «گل من روی یک کار تیمی به ثمر رسید. ابتدا خودم در میانه میدان صاحب توپ شدم و به هافبک تیممان پاس دادم. همان توپ به سمت چپ خط حمله ما منتقل شد و همتیمیام ارسال زیبایی انجام داد تا من بتوانم دروازه ایراکلیس را باز کنم. از گلی که به ثمر رساندم خوشحالم و امیدوارم که این روند را ادامه بدهم.»

گل کریم انصاریفرد از نظر کارشناسان لیگ یونان کاندیدای زیباترین گل هفته شد. کریم در اینباره میگوید: «فکر میکنم چون گل ما روی یک کار تیمی به ثمر رسید، کاندیدای بهترین گل هفته شد. این حرکات را بارها در تمرین مرور کرده بودیم و مربیمان مدام تاکید داشت که این روش را به کار بگیریم. در نهایت هم توانستیم به گل برسیم.»

انصاریفرد در جدول بهترین خریدهای فصل لیگ یونان بالاتر از اسین و برباتف قرار گرفته است. او در اینباره میگوید: «این افتخار بزرگی است که با نظر کارشناسان لیگ یونان برایم به دست آمده. این موفقیت را مدیون تمرینات منظم پانیونیوس و حضور بازیکنان خوب در این تیم هستم. امیدوارم که در پایان فصل بتوانم در تیم منتخب قرار بگیرم و از این طریق نام ایران را سربلند کنم.» انصاریفرد با گلی که به ثمر رساند 5 گله شد. او با آقای گل لیگ یونان 7 گل فاصله دارد اما نامش در جدول قرار گرفته است. آیا کریم پس از چند بار کسب کفش طلا در لیگ ایران به آقای گلی در لیگ یونان فکر میکند؟ کریم میگوید: «فعلا تمرکزم را روی موفقیت پانیونیوس گذاشتهام. میخواهم با این تیم به رقابتهای اروپایی برسم و در یورولیگ بازی کنم. هدف اولم حضور در یورولیگ است و سپس آقای گلی. البته فاصله کم نیست اما امیدوارم که بتوانم حداقل جزو 4، 5 گلزن برتر لیگ یونان باشم.»