این جام طی سالهای اخیر توسط پودولسکی ، مهاجم گالاتاسرای و تیم ملی آلمان برگزار می شود. تورنمنت به جام پولدی مشهور است. ضمن اینکه پودولسکی هم در تورنمنت حاضر بود و در نهایت خود او جام را به ما داد.

به گزارش "ورزش سه"، بعد از قهرمانی های متوالی با سپاهان، احسان حاجی صفی اولین جام خو.د را در فوتبال آلمان بالای سر برد و با اف اس فاو قهرمان تورنمنت شش جانبه پولدی شد. حاجی صفی در گفت و گو با ورزش سه از قهرمانی در این جام، حضورش در آلمان و البته گلزنی دوست صمیمی اش ، کریم انصاری فرد در یونان صحبت کرد.

******
* اولین تجربه فوتسالی تو به قهرمانی ختم شد. از جام پولدی بگو و اینکه مسابقات در چه سطحی برگزار شد؟

همانطور که گفتید اولین تجربه من بود. البته قبلا در سالن و روی پارکت بازی کرده بودم اما روی چمن مصنوعی نه. فوق العاده بود و ما هم توانستیم در این تورنمنت شش جانبه به عنوان قهرمانی برسیم.
* از بوندس لیگای یک هم تیمی در مسابقات شرکت کرد؟

بله. شالکه 04 بود که در بازی اول با نتیجه 5-2 آنها را شکست دادیم. بقیه تیمها هم از بوندس لیگای دو بودند.
* شالکه با بازیکنان اصلی اش در تورنمنت حاضر شد؟

چند تا از بازیکنان اصلی اش هم بودند اما اکثرا آنهایی به این تورنمنت آمدند که در شالکه کمتر فرصت بازی نصیب شان شده بود. کلا بازی ها در سطح بالایی برگزار شد و خوشحالم که توانستم در فوتبال آلمان هم یک قهرمانی بدست بیاورم.
* خودت هم به شالکه گل زدی. پست بازی ات کجا بود؟

من دو گل به شالکه و در همان بازی اول زدم. البته در این تورنمنت پاس گلهای فراوانی هم دادم. شماره 10 ما به همین دلیل آقای گل مسابقات شد. این را هم بگویم که من عقب گیر بودم و بیشتر در زمین خودمان حضور داشتم.
* تو که حالا هم تجربه حضور در فوتبال و هم فوتسال را داری، کدامیک سخت تر است؟

فوتبال یک فشارهایی دارد و فوتسال هم همینطور. فوتسال در فضای بسته برگزار می شود و به همین دلیل ورزش سختی است. آنقدر فشار به بازیکن وارد می شود که مربی مدام تعویض می کند. مثلا مربی ما هر چند دقیقه یک بار 4 بازیکن را تعویض می کرد تا انرژی بگیرند و دوباره با قدرت به زمین برگردند. در کل هر دو سختی های خاص خود را دارند و نمی توانم بگویم کدام مشکل تر است.
* فکر می کنم تورنمنت هم خیرخواهانه بود؟

این جام طی سالهای اخیر توسط پودولسکی ، مهاجم گالاتاسرای و تیم ملی آلمان برگزار می شود. تورنمنت به جام پولدی مشهور است. ضمن اینکه پودولسکی هم در تورنمنت حاضر بود و در نهایت خود او جام را به ما داد. خوشحالم که پودولسکی را از نزدیک دیدم و از همه مهمتر در این جام خیریه شرکت کردم.
* شرایط اف اس فاو فرانکفورت چطور است؟ بازی های شما چه زمانی از سر گرفته می شود؟

خدا را شکر بد نیست. تمرین می کنیم و فکر نمی کنم حالا حالاها بازی داشته باشیم. تازه 10 روز دیگر به ترکیه می رویم تا اردویی را برگزار کنیم. سه بازی تدارکاتی هم انجام می دهیم و بعد به آلمان برمی گردیم تا آماده حضور در ادامه مسابقات بوندس لیگای دو شویم.
* از زندگی در فرانکفورت بگو. می توانی گلیم خودت را از آب بیرون بکشی؟

راستش زبان آلمانی خیلی سخت است. کلماتی دارند که حتی اگر یکی دو سال هم اینجا باشی نمی توانی تلفظ شان کنی. یکی از دوستانم که سالها در فرانکفورت زندگی می کند کنارم هست و خیلی به من کمک می کند. خودم هم یک آپارتمان در نزدیکی های محل تمرین اجاره کرده ام تا راحت بتوانم رفت و آمد کنم.
* دوست صمیمی و قدیمی ات یعنی کریم انصاری فرد هم در یونان احیا شده و یکشنبه شب هم گل سه امتیازی زده.

کریم مهاجم بزرگی است و واقعا خوشحالم که او در سوپرلیگ یونان گل می زند و با تیمش به موفقیت می رسد. گل کریم را دیدم و خیلی امیدوارم که او با ادامه همین روند آقای گل لیگ یونان شود. کریم در آمادگی کامل قرار دارد و مطمئن باشید اگر اتفاق خاصی رخ ندهد می تواند این عنوان را بدست بیاورد.
* اخبار سپاهان را پیگیری می کنی؟

هم اخبارش را پیگیری می کنم و هم بازی هایش را می بینم. با توجه به اضافه شدن پادووانی و پریرا و البته جذب یک بازیکن بوسنیایی فکر می کنم سپاهان بتواند به روزهای اوج برگردد و نتایج درخشان گذشته را تکرار کند.
گفت و گو: امیر اسدی