بارسلونا پس از پیروزی درخشان بر رئال در برنابئو، از 5 بازی بعدی خود در لالیگا دو برد و سه تساوی کسب کرده و صدر جدول را نیز به اتلتیکو مادرید واگذار کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، وقتی بارسا در ال کلاسیکو با 4 گل رئال مادرید را در هم کوبید، بسیاری این تیم را فاتح بلامنازع لالیگا دانستند ولی جالب اینکه آبی اناری ها در 5 بازی بعد از ال کلاسیکو تنها دو برد کسب کرده اند. آنها سوسیداد را با 4 گل شکست دادند و سپس در زمین والنسیا با تساوی 1-1 متوقف شدند. بارسلونا در ادامه در زمین خود بازی 2-0 برده برابر لاکرونیا را با تساوی 2-2 عوض کرد و سپس به جام جهانی باشگاه ها رفت. بارسلونا در بازگشت به لالیگا موفق شد بتیس را با 4 گل درهم بکوبد اما شب گذشته در زمین اسپانیول بک بار دیگر در کسب پیروزی ناکام ماند و مقابل رقیب همشهری بدون گل متوقف شد.

همین 6 امتیاز از دست رفته سبب شد اتلتیکو جای بارسا را در صدر جدول، هرچند با یک بازی بیشتر اشغال کند. بارسا در حال حاضر دو امتیاز از اتلتیکو کمتر دارد و بازی عقب افتاده خود را نیز باید 27 بهمن ماه برابر خیخون برگزار کند.

نگاهی به آمار بازیکنان بارسا نشان می دهد که سه بازیکن این تیم، سوارز، راکیتیچ و بوسکتس، بیش از 2000 دقیقه به میدان رفته اند و ماسکرانو و آلوس نیز در آستانه رسیدن به مرز 2000 دقیقه هستند. بارسا تا بدینجای فصل در همه رقابت ها 30 بازی برگزار کرده و با توجه به محرومیت این تیم از خرید بازیکن در یک سال گذشته، انریکه با کمبود بازیکن روی نیمکت مواجه بوده است.

سرمربی بارسا روز گذشته فقط از یک تعویض خود استفاده کرد و در مقابل والنسیا نیز ترجیح داد تعویضی انجام ندهد. با اضافه شدن آردا توران و الیکس ویدال، انریکه می تواند از این پس استراحت بیشتری به ستارگان خود بدهد و در بازی های دشوارتر نیم فصل دوم، با آمادگی بیشتری تیمش را به مصاف رقبا بفرستد.