خبرگزاری شبستان: فیلم سینمایی «یونس» تازهترین اثر «وحید وکیلیفر» پس از پشتسر گذاشتن آخرین مراحل تدوین و صداگذاری به دبیرخانه سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر تحویل شد. [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی فیلم، «یونس» پس از دو فیلم تحسینشده «گشر» و «تابور» سومین فیلم بلند و مستقل «وحید وکیلیفر» محسوب میشود که در اواخر زمستان سال گذشته در لوکیشنهای تهران، شهریار و شمال کشور فیلمبرداری شده است و پس از پشتسر گذاشتن آخرین مراحل تدوین و صداگذاری به دبیرخانه سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر تحویل داده شد.
«یونس» برداشتی تماتیک و شخصی از حکایت «یونس» پیامبر در شکم ماهی است و در فرم و ساختار، ادامهدهنده دو فیلم قبلی «وکیلیفر» است که بدون دیالوگ داستانش را روایت میکند و همین ویژگی، جلوه بصری و صوتی خاصی را در فیلم سبب شده است که در نهایت، جهانی با مفاهیمی اساطیری خلق میکند.
در خلاصه داستان فیلم چنین آمده است: خداوند ماهی بزرگی در دریا گماشته بود که نون نام داشت. نون به حکم خداوند، یونس را در میان تلاطم دریا بلعید و شکم او زندان یونس گشت.
تعدادی از عوامل و همکاران «یونس» عبارتند از:
کارگردان، نویسنده و تدوینگر: وحیدوکیلیفر، مدیر فیلمبرداری: مرتضی قیدی، طراح صحنه و لباس: سعید اسدی، مدیر صدا: حسین مهدوی، طراح گریم: سید جلال موسوی، صدابردار: حسن مهدوی، موسیقی: نوید افقه، عکاس: بهرنگ دزفولیزاده، مجری گریم: سعید دهقان، ویرایش رنگ و تصویر: سامان وفایی، دستیار یک فیلمبردار: مجید حسینزاده، مدیر تولید: مونا زاهد، بازیگران: نیما کامرانزاده، مهرنوش هاشمی صدیق، ستایش سعیدیکیا، مشاور امور رسانهای: منصور جهانی و تهیهکنندگان: فریبا رستمی و وحید وکیلیفر.