با نزدیک شدن به نیم فصل لیگ ستارگان قطر گمانهزنیها در ارتباط با جابجایی بازیکنان در باشگاههای قطری به اوج خود رسیده است.

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که رقابتهای لیگ قطر از امشب وارد دور برگشت خود میشود، روزنامه الوطن در گزارشی ویژه آخرین تحولات و تصمیمگیریهای مدیران باشگاههای قطری را مورد بررسی قرار داد. جایی که این روزنامه مدعی شد از بین بازیکنان ایرانی شاغل در قطر مسعود شجاعی و آندرانیک تیموریان قطعا از تیمهای خود کنار گذاشته خواهند شد.

به نوشته الوطن مسعود شجاعی که پیراهن الغرافه را برتن دارد، بعد از تغییر و تحولاتی که روی نیمکت مربیگری این تیم رخ داد نتوانسته نظر مساعد سرمربی الغرافه را جلب کند به همین خاطر در صدر فهرست نفرات مازاد این باشگاه قرار گرفته است. ملیپوش ایرانی که برای دومینبار در سالهای گذشته پیراهن الغرافه را برتن کرده بود، در نیم فصل اول آمار خوبی از خود برجای نگذاشت به همین خاطر نتوانست انتظارات مدیران باشگاه و همچنین سرمربی جدید را برآورده کند تا نامش در صدر فهرست اخراجیها قرار بگیرد.


همچنین الوطن به وضعیت کاپیتان تیم ملی ایران هم اشاره ویژهای داشت، بازیکنی که در ترکیب امصلال اصلا در حد و اندازههای خود ظاهر نشد و اختلافاتش با بولنت سرمربی ترکتبار امصلال در هفتههای اخیر در تیررس خبرهای لیگ ستارگان قطر قرار گرفت. به نوشته الوطن باشگاه امصلال کاملا آندو تیموریان را از برنامههای تاکتیکیاش برای نیم فصل دوم خارج کرده و به دنبال راهکاری است تا با فسخ قرارداد این بازیکن یک ستاره خارجی دیگر را به فهرست نفراتش اضافه کند.

این روزنامه در بخشی از گزارش خود اشاره ای به 4 بازیکن خارجی مسیمیر داشت، جایی که نام محمد نوری هم مطرح شد. الوطن نوشت: «مسیمیر از آن دست باشگاه های این فصل لیگ ستارگان بود که 4 بازیکن خارجی اش به هیچ عنوان نتوانستند انتظارات را برآورده کنند. قرار گرفتن در انتهای جدول آن هم با نتایج بسیار ضعیف ثابت می کند این بازیکنان نتوانستند گره ای از مشکلات تیم باز کنند. مسیمیر اگر می خواهد در نیم فصل دوم از این وضعیت خارج شود، قطعا باید در قبال بازیکنان خارجی خود تصمیمات دیگری اتخاذ کند.»


در گزارش الوطن آمده است این دو ملیپوش ایرانی در کنار بازیکنانی همچون جرمی از امصلال، انور دیبار از الخریطیات، داگانو از القطر، بونجاح از السد، اولیویتو برزیلی از مسیمیر، سرجیو دوتلا از العربی و ... سایر ستارههای گرانقیمت لیگ قطر هستند که در نقل و انتقالات زمستانی باید دنبال تیم جدیدی برای خودشان باشند.