امام جمعه موقت شهریار گفت: کشتار مردم نیجریه ، حرکتی سازماندهی شده توسط حامیان داعش برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان جهان است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، حجت الاسلام حیدری در خطبه های این هفته نماز جمعه شهریار با اشاره به کشتار بی رحمانه مردم مسلمان نیجریه و هتک حرکت به رهبر شعیان نیجریه افزود: تفرقه ها و دشمنی ها بلای بزرگ جهان اسلام است و اگر مبنا را ایمان به خدا و ارزش های اسلامی قرار دهیم این تفرقه ها از بین خواهد رفت و باید دانست اختلاف نظر طبیعی است اما معنایش درگیری و مخالفت و تعضیف دیگران نیست.
وی گفت: اتفاقاتی که در کشور مسلمان نیجریه روی داد حرکتی سازماندهی شده توسط حامیان داعش در منطقه و جهان اسلام است و با توجه به اینکه داعش منفور جهان اسلام و مردم آزادی خواه جهان است، وهابیت هرگز با اجرای این توطئه ها به نقشه های شوم خود دست نخواهد یافت.
حجت الاسلام حیدری افزود: ملتهای اسلامی امروز بیدار شدهاند و به واسطه انقلاب و ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در مقابل زورگویان جهان توانستهاند که این روحیه را بگیرند و بتوانند در مقابل ظلم و جور زمان به پا خیزند و اجازه ندهند که دشمنان خدشهای به این وحدت و همدلی وارد کنند.
وی با اشاره به آغاز زمان ثبت نام از کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری و محلس شورای اسلامی ، گفت : روند انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری شروع شده که امیدواریم با عمل به تکلیف و قانون مداری نامزدهای محترم و طرفدارانشان این انتخابات هم برگ زرینی بر افتخارات مردم شریف و نظام مقدّس جمهوری اسلامی بیفزاید.