در هفت بازی دو روز اخیر که طی آن لژیونرهای ایرانی به میدان رفتند، هیچ کدام از آنها به پیروزی نرسیدند.

به گزارش "ورزش سه"، در دو روز گذشته هفت تیمی که بازیکنان ایرانی را در اختیار دارند به میدان رفتند اما در کمال ناباوری هیچکدام از آنها در بازی های خود به پیروزی نرسیدند. روز شنبه ابتدا پانیونیوس و کریم انصاری فرد در مقابل آ ا ک آتن قرار گرفتند، آنها در این بازی که مهاجم ایرانی خود نود دقیقه در میدان داشتند نتوانستند به نتیجه ای بهتر از تساوی یک بر یک دست پیدا کنند، بنابراین 23 امتیازی شدند و در همان رده سوم جدول رده بندی لیگ یونان قرار گرفتند.
روز شنبه دیدار دیگری نیز برگزار شد و چارلتون به همراه مهاجم ایرانی خود در مقابل تیم لیدز حاضر شد، حضور 81 دقیقه ای رضا قوچان نژاد نیز نتوانست مانع از تساوی بدون گل تیمش شود و پس چارلتون نیز تنها یک امتیاز توانست به دست بیاورد و در رده بیست و یکم جدول رده بندی دسته اول انگلیس (چمپیون شیپ) قرار بگیرد، البته گوچی در این بازی از داور مسابقه یک کارت زرد نیز دریافت کرد.
اما در روز یکشنبه بازی های زیادی برگزار شد که تمام آنها منجر به باخت بازیکنان ایرانی شد، در اولین دیدار این روز آلکمار به همراه علی رضا جهانبخش قدم به میدان گذاشت اما شکست دو بر یک در برابر زوله نتیجه نهایی دیداری بود که وینگر ایرانی آلکمار نود دقیقه در آن به میدان رفت، بازیکنی که البته یک کارت زرد نیز در طول بازی دریافت کرد. آلکمار پس از این شکست 18 امتیازی ماند و به رتبه یازدهم جدول رده بندی لیگ هلند سقوط کرد.
در بازی دوم روز یکشنبه ناکامی دیگری رقم خورد و احسان حاج صفی که از ابتدا تا انتهای دیدار فرانکفورت و لایپزیک در زمین حاضر شد نتوانست مانع از شکست سه بر یک تیمش در مقابل صدرنشین شود، آنها با این شکست نتوانستند از 22 امتیاز فراتر روند و به رتبه دوازدهم جدول نزول کردند.
سه بازی نیز در این روز در لیگ قطر هم انجام شد و العربی البته بدون اشکان دژاگه در برابر السیلیه قرار گرفت، آنها که ستاره ایرانی خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتند نتوانستند در این بازی نتیجه ای بهتر از شکست دو بر صفر به دست بیاورند و 23 امتیازی و در همان رده چهارم جدول بمانند.
دو بازی دیگر روز یکشنبه نیز همزمان آغاز شد، الغزافه که مسعود شجاعی را به طور کامل در میدان داشت نتوانست در برابر حریف پایین جدولی خود موفق شود و با نتیجه دو بر صفر بازی را به حریف واگذار کرد، الغرافه با این شکست نتوانست از امتیاز 15 بالاتر برود و به رده سیزدهم لیگ ستارگان قطر سقوط کرد.
در آخرین بازی نیز ام صلال که امید زیادی به حضور در بین چهار تیم صدر جدول داشت در برابر الخریطیات قرار گرفت، آنها در حالی که نود دقیقه کاپیتان تیم ملی ایران را نیز در میدان داشتند در نهایت شکست سنگینی را متحمل شدند و سه بر صفر بازی خود را به این تیم واگذار کردند و با همان 21 امتیازی که از قبل داشتند در رده ششم جدول جاخوش کردند. امروز نیز سه تیم دیگر که بازیکنان ایرانی در اختیار دارند به میدان می روند، الاهلی با مجتبی جباری و بدون پژمان منتظری، مسیمیر با محمد نوری و آرمینیا بیله فلد بدون دانیال داوری. گفتنی است که باقی لژیونرهای ایرانی این روزها بازی ندارند. عزت الهی، آزمون و حقیقی در تعطیلات نیم فصل لیگ روسیه به سر می برند و پورعلی گنجی و مهرداد بیت آشور نیز بازی های فصل خود را به پایان رساندند.
آخرین نکته دراین باره که البته قابل توجه نیز هست احتمال بالای حضور دروازه بان اول تیم ملی ایران در تیمی که به غیر از روبین کازان است، علی رضا حقیقی به احتمال زیاد در ژانویه روسیه را به مقصد اسپانیا و یا انگلیس ترک خواهد کرد.