بیمه رازی در حالی قهرمان کشتی باشگاه های جهان شد که در حساس ترین کشتی فینال رضا یزدانی در یک دقیقه و بیست و نه ثانیه جک وارندر قهرمان المپیک را شکست داد.

به گزارش "ورزش سه"، دومین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان با حضور 11 تیم خارجی و 4 تیم داخلی روزهای 5 و 6 آذرماه در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شد که تیم های بیمه رازی از ایران و مرکوری آمریکا به دیدار فینال راه پیدا کردند. ولادمیر خینچیگاشویلی، بهنام احسان پور، مسعود اسماعیل پور، ماگومد رسول گاجی ماگمدوف، میثم مصطفی جوکار، رضا یزدانی و کمیل قاسمی با پیروزی مقابل رقبای خود موفق شدند 7 برد را برای بیمه رازی کسب کنند تا نماینده ایران به عنوان قهرمانی باشگاه های جهان دست پیدا کند.

دومین پیروزی بیمه رازی با احسان پور
دومین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان با حضور 11 تیم خارجی و 4 تیم داخلی روزهای 5 و 6 آذرماه در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شد که تیم های بیمه رازی از ایران و مرکوری آمریکا به دیدار فینال راه پیدا کردند. ولادمیر خینچیگاشویلی اولین برد بیمه رازی را به دست آورد و در دومین دیدار هم بهنام احسان پور رو در روی دانیل دنیس قرار گرفت و توانست با امتیازات 5 بر یک پیروز شود.
احسان پور در ثانیه هایی کوتاه از غفلت دنیس استفاده کرد و با به پل بردن حریف نتیجه بازی را به خود اختصاص داد و ثانیه های پایانی را به مدیریت بازی پرداخت.

اسماعیل پور پیروز دیدار تمام ایرانی
در وزن 65 کیلوگرم مسعود اسماعیل پور موفق شد در دیداری تمام ایرانی مرتضی قیاسی را از تیم مرکوری آمریکا از پیش رو بردارد. اسماعیل پور برای بیمه رازی کشتی می گرفت و قیاسی برای مرکوری اما نماینده ایران توانست 5 بر یک حریف ایرانی خود را شکست دهد تا سومین پیروزی بیمه رازی در سومین وزن به دست آید.

چهارمین پیروزی بیمه رازی با ضربه فنی
در وزن 70 کیلوگرم ماگومد رسول گاجی ماگمدوف از بیمه رازی مقابل داستین اسچلاتر آمریکایی از تیم مرکوری قرار گرفت که در نهایت کشتی گیر بیمه رازی در دیدار یک طرفه نتیجه مقتدرانه 11 بر صفر را به دست بیاورد تا چهارمین پیروزی نماینده ایران در فینال هم به دست بیاید تا بیمه رازی با قهرمانی در جام باشگاه های جهان تنها یک قدم فاصله داشته باشد.

اولین پیروزی مرکوری آمریکا با آندره هاو
در وزن 74 کیلوگرم آندرو هاو از تیم مرکوری آمریکا مقابل علیرضا قاسمی از بیمه رازی قرار گرفت. دو کشتی گیر در حالیکه جدال خود را آغاز کردند که در لحظات ابتدای به محک یکدیگر می پرداختند تا اینکه هاو قاسمی را از تشک خارج کرد تا اولین امتیاز را به دست آورد. به محض شروع مجدد کشتی، هاو با زیرگیری بی نقص قاسمی رو به رو شد تا امتیاز 2 بر یک به سود نماینده ایران شود.
اخطار فنی، خاک و باراندازی که بر قاسمی وارد شد نتیجه دیدار را 6 بر 2 به سود هاو آمریکایی کرد تا این جدال با همین نتیجه به پایان برسد و مرکوری اولین پیروزی خود را به دست آورد.

تثبیت قهرمانی با برد جوکار
در وزن 86 کیلوگرم مجتبی گلیج از تیم مرکوری آمریکا و میثم مصطفی جوکار از بیمه رازی رو در روی یکدیگر قرار گرفتند. جوکار لحظات ابتدایی را با 3 امتیاز به موقع شروع کرد و در ادامه با مدیریت لحظات موفق شد با امتیازات 3 بر 2 گلیچ را شکست دهد تا بیمه رازی قهرمان جام باشگاه های جهان شود.

قهرمان المپیک در چنگال پلنگ جویبار
گل مسابقات فینال دومین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان در ورزن 97 کیلوگرم برگزار شد جایی که رضا یزدانی باید رو در روی جک وارندر از تیم مرکوری آمریکا قرار می گرفت. وارندر مدال طلای المپیک لندن را دارا بود و رضا یزدانی هم به نظر می رسید کار سختی مقابل مرد آمریکایی داشته باشد اما پلنگ جویبار در 30 ثانیه نتیجه را 6 بر صفر کرد و در یک دقیقه و بیست و نه ثانیه مجموع امتیازات خود را به 10 رساند تا قهرمان المپیک نا امیدانه تشک را ترک کند و ششمین پیروزی بیمه رازی رقم بخورد.

قهرمانی بیمه رازی با پیوزی کمیل قاسمی
در آخرین دیدار فینال رابرت تلفورد از تیم مرکوری آمریکا مقابل کمیل قاسمی از بیمه رازی در وزن 120 کیلوگرم رو در روی یکدیگر قرار گرفتند. قاسمی با یک زیر به موقع نتیجه را 3 بر صفر کرد و در ادامه با مدیریت ثانیه های کشتی هفتمین پیروزی بیمه رازی و قهرمانی این تیم در جهان را رقم زد.