مهدی حاجتی روز چهارشنبه در همایش چهل و پنجمین جشنواره فیلم رشد در سالن اجتماعات بانک صادرات رشت افزود: ارتقای منطق دانش آموزان نیز یکی از اهداف ما در برنامه ها و فعالیت های آموزش و پرورش است.
وی با اشاره به توجه دولت تدبیر و امید به منطق و عقلانیت اظهار کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه مهم و تاثیرگذار فرهنگی بایستی در راستای نهادینه کردن منطق و استدلال تلاش کند.
وی در این بین نقش معلمان و مربیان در واحدهای آموزشی را بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد: معلمان در مدارس بایستی برای ارتقای عقلانیت دانش آموزان تلاش های خلاقانه کنند.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به تقویت ارزش های اسلامی در مدارس تصریح کرد: فیلم های رشد نیز می توانند پیام های موثر را معنی و فرهنگ را تقویت کنند.
وی همچنین از راهیابی دو نفر از معلمان گیلان به جشنواره بین المللی فیلم رشد خبر داد و یادآور شد: فیلم ویترین به کارگردانی شهریار پور سیدیان دبیر مدارس ناحیه دو رشت و فیلم 30 دقیقه ای خیلی دور خیلی دورتر ساخته علیرضا قوی بازو دبیر مدارس آستانه اشرفیه به این جشنواره راه یافت.
معاون پژوهشی و برنامه ریزی نیروی انسانی آموزش و پرورش گیلان نیز با بیان این که فیلم رشد از سال 1342 به نام فستیوال فیلم های آموزنده نام داشت، اظهار کرد: این فیلم ها در سال 57 با همین عنوان برگزار شد و بعد از انقلاب اسلامی از سال 69 به عنوان فیلم های علمی، آموزشی و تربیتی رشد برگزار می شود.
محمد امجدی در همایش چهل و پنجمین جشنواره فیلم رشد افزود: استفاده از فناوری های نوین در ارتقای فرآیند یاددهی و یادگیری ، زمینه ایجاد نوآوری، خلاقیت و ارتقای سطح کیفی فیلم های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، فراهم کردن فرصت و ایجاد انگیزه برای فیلم سازان، نویسندگان، کارگردانان و هنرمندان متخصص و غیرمتخصص از اهداف فیلم های رشد است.
وی با اشاره به برگزاری چهل و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم رشد از تاریخ 22 آبان همزمان با تهران در گیلان اظهار کرد: این جشنواره در 33 منطقه آموزش و پرورش گیلان، آموزش و پرورش استثنایی استان، دانشگاه امام علی (ع) و بنت الهدی صدر رشت در حال برگزاری است.
معاون پژوهشی و برنامه ریزی نیروی انسانی آموزش و پرورش گیلان خاطر نشان کرد: اکران فیلم های علمی، آموزش و تربیتی رشد تا 29 آبان در مناطق مختلف استان ادامه دارد.
بر اساس آخرین آمار اسامی بیش از 365 هزار دانش آموز در سامانه سناد (ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان) آموزش و پرورش استان گیلان به ثبت رسیده است.