محمد امینی روز چهارشنبه اظهارکرد: در شهر جدید اندیشه به ازای هر نفر 16.9 دهم متر مربع فضای سبز وجود دارد.
وی گفت: فضای عمومی این مجموعه شامل دو هزار فضای سبز، هشت آب نما و زیر خانه، حمام سنتی و رستوران های سنتی و کلاسیک است.
امینی با بیان اینکه در کمتر مجموعه تجاری تا این حد به مردم و فضای عمومی اهمیت داده شده تصریح کرد: فضای بازار این شهر 5.3 دهم هکتار است که سه هکتار آن به فضای عمومی اختصاص یافته است.
مدیرعامل شهر جدید اندیشه گفت: در پیاده راه های شهر جدید اندیشه در هر صد متر یک نیمکت برای آسودگی شهروندان و رعایت حقوق شهروندی در نظر گرفته شده است.
امینی با بیان اینکه در این شهر زیباترین مساجد با معماری ایرانی و اسلامی وجود دارد افزود: در شهر اندیشه به ازای هر 10 هزار نفر یک مسجد وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: همین مساجد زمینه را فراهم کردند تا رئیس مجلس وقت در سال 89 بعد از بازدید از این شهر با وزیر راه و شهرسازی تماس گرفت و از ایشان خواست در این شهر بازار سنتی را ایجاد کند.
امینی گفت: بزرگترین بازار ایرانی اسلامی خرداد ماه سال جاری به دست حسن روحانی رئیس جمهوری افتتاح شد.
وی افزود: این بازار شامل یک میدان شهری، بازار و مسجد سلمان فارسی که زیباترین و بزرگترین مسجد کشور به لحاظ شاخص های معماری و شهرسازی است.
امینی گفت: بازار شامل 12 سراته، 12 سرا و 12 چهار سوق که یکی از نمادهای معماری بود، احیا شد.
مدیرعامل شهر جدید اندیشه خاطرنشان کرد: در افق سال 95 برای شهر جدید اندیشه طبق طرح جامع 117 هزار نفر جمعیت پیش بینی شده بود که هم اکنون ما به این جمعیت رسیده ایم و با بهره برداری از مسکن های مهر جمعیت این شهر افزایش می یابد.
امینی گفت: مسئولان این شهر با ایجاد زیر ساخت های مناسب توانستند شرایطی را برای ماندگاری مردم فراهم کنند.
مدیر عامل شهر جدید اندیشه گفت: این منطقه 45 واحد آموزشی، 15 مسجد و یک سینما با دو سالن دارد.
وی با بیان اینکه در این شهر حدود 30 پروژه مهر وجود دارد که 148 پروژه آن 99 ساله است و بقیه خود مالکی است افزود: 12 پروژه مسکن شهر جدید اندیشه اوایل دی ماه جاری در هفته وحدت به بهره برداری می رسد.
شهر جدید اندیشه یکی از شهرهای استان تهران در بخش مرکزی شهرستان شهریار است و در 30 کیلومتری تهران، سه کیلومتری شمال غربی شهریار و هفت کیلومتری جنوب شرقی کرج قرار دارد.
فاز 3 شهر اندیشه بر اساس قوانین جدید شهرسازی طراحی و ساخته شده است.