[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]شهریار- عضو شورای اسلامی شهر شهریار گفت: شهرداری شهریار در برخی حوزه های فرهنگی موفق نبوده است. علیرضا صفرزاده عضو شورای اسلامی شهر شهریار با اشاره به نقش حائز اهمیت و تعیین کننده فرهنگ در توسعه و شکوفایی جامعه اظهار داشت: هرآنچه ناهنجاری و نارسایی در عرصه های گوناگون اعم از شهری، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و...مشاهده می شود با فرهنگ سازی و تقویت زیرساخت های این عرصه رفع شدنی خواهد بود.

وی افزود: از نظر بنده ورود شهرداری شهریار به مسائل اجرایی فرهنگی به صورت مستقیم، سازنده نیست و در واقع فعالیت های فرهنگی باید به متخصصان و کارشناسان مرتبط با حوزه فرهنگی سپرده شود.
صفرزاده گفت: برخی از اعضای فعال در عرصه فرهنگی شهرداری، دغدغه فرهنگی ندارند و باید سازوکاری تعیین شود که فعالیت های فرهنگی به بنگاه های خصوصی و NGOهای فرهنگی واگذار شود.
وی افزود: شهرداری باید حمایت های مالی خود را در حوزه فرهنگی لحاظ کند و ورود مستقیم مدیریت شهری به عنوان متولی امور فرهنگی دستاورد برجسته ای به همراه نخواهد داشت.
عضو شورای اسلامی شهر شهریار گفت: در برخی از امور، شهرداری می تواند مستقیم به عنوان مجری فرهنگی ایفای نقش کند که فرهنگ سازی در خصوص آسیب های حاشیه نشینی، ترافیک، ساخت و سازهای غیر مجاز و... از نمونه های آن به شمار می رود که در این عرصه ها، شهرداری شهریار توفیق چندانی نداشته است.
صفرزاده افزود: موارد فوق در حوزه فعالیت های مرتبط با مدیریت شهری محسوب می شود و ورود مستقیم شهرداری معقولانه است.
وی عنوان کرد: انجمن ها و بنگاه های خصوصی بسیاری وجود دارد که تمایل و رغبت بسیاری به اجرای فعالیت های فرهنگی دارند و مطالبات مالی نیز ندارند و بصورت رایگان در عرصه فرهنگی ایفای نقش می کنند.
صفرزاده گفت: متاسفانه اقبال چندانی از سوی شهرداری به این گروه ها نشان داده نمی شود و می توان با تقویت رویکرد واگذاری امور فرهنگی به عناصر فرهنگی زیربط، ضریب موفقیت و تحقق اهداف فرهنگی تعریف و طراحی شده را افزایش داد.
عضو شورای اسلامی شهر شهریار با اشاره به تاکید ویژه مقام معظم رهبری به لزوم پرداختن هر چه بیشتر به حوزه فرهنگ یادآور شد: امیدواریم مولفه فرهنگ به عنوان دغدغه ای جدی در اذهان تمامی مسئولان، بصورت واقعی و عملی نقش ببندد و در اولویت اول دستگاه ها و ارگان های فعال در ابعاد گوناگون قرار گیرد.