رئیس فدراسیون تکواندو گفت: تکواندوی ایران با پشت سر گذاشتن قطب قهرمانی کره جنوبی در حال حاضر قدرت بینظیر دنیا است.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، سیدمحمد پولادگر پیش از ظهر امروز در مجمع انتخاباتی هیئت تکواندو اردبیل اظهار کرد: اگر زمانی تکواندوی ایران پدیده بود، در حال حاضر تکواندوی بینظیر جهان است که حتی با پشت سر گذاشتن قهرمان جهان کره جنوبی توانسته در المپیک و عرصه جهانی مدالهای مختلف را درو کند.

وی با بیان اینکه تیم تکواندو بزرگسالان ما دوبار با اقتدار کامل توانسته مدال قهرمانی را به دست آورد، گفت: آخرین قهرمانی مربوط به مسابقات جهانی روسیه بود که توانستیم با پشت سر گذاشتن قدرتهای تکواندو به ثمر بنشانیم.

رئیس فدراسیون تکواندو با اشاره به اینکه تیم تکواندوی ایران بارها سکوهای قهرمانی جهان و آسیا را به دست آورده است، یادآور شد: به واسطه این افتخارآفرینی جمهوری اسلامی ایران در رشته تکواندو توانسته است، مقام برتر جهانی را به دست آورد.

پولادگر تصریح کرد: از بین 50 فدراسیون فعال در کشور ما تنها در چهار رشته ورزشی توانستهایم در تاریخ ورزش این کشور مدال المپیک را به دست آوریم که شامل کشتی، دو و میدانی، وزنهبرداری و تکواندو است.

این مسئول ادامه داد: ورزشکاران ما پرافتخارترین ورزشکاران تکواندوی جهان هستند، به طوری که هادی ساعی با کسب دو طلا و یک برنز توانست جایگاه ارزنده تکواندوی ایران را به نمایش بگذارد.

رئیس فدراسیون تکواندو یادآور شد: قطعاً به کسب مدال در المپیک ریو امیدوار هستیم و انتظار میرود ورزشکاران ما با تمام توان خواستهها و انتظارات مردم را برآورده کنند.

پولادگر بیان کرد: هر چند ایران بیش از 22 رشته ورزشی در المپیک حاضر میشود، اما به تکواندو به دید کسب مقامهای قهرمانی نگریسته میشود به طوری که ما در هیچ المپیکی دست خالی برنگشتهایم.

وی افزود: ما در چهار دوره المپیک که تکواندو به صورت رسمی حاضر بوده و دو دوره غیررسمی حضور داشتیم و توانستهایم در همه این ادوار مدال به دست آوریم.

رئیس فدراسیون تکواندو یادآور شد: همچنان توقع کسب مدال را از مسابقات المپیک و جهان داریم، چراکه مردم ما همیشه از تکواندو توقع کسب قهرمانی را دارند.

پولادگر عنوان کرد: ما مسئولان نیز به همراه ورزشکاران، داوران و مربیان در قبال توقع مردم مسئولیتی سنگین داریم و باید پاسخگو باشیم و شایسته نیست در این عرصه خودمان را کنار بکشیم.

این مسئول یادآور شد: در عصر انفجار اطلاعات شاهد انتشار سریع اخبار و رویدادها در این عرصه هستیم و همه مردم انتظار دارند که ما در رشته تکواندو بتوانیم عملکردی رضایتبخش و مطلوب داشته باشیم.

رئیس فدراسیون تکواندو عرصه ورزش را عرصه عمل و پیشرفت روزافزون در رسیدن به قهرمانیها توصیف کرد و افزود: خروجی فعالیت ما باید منجر به کسب قهرمانیها و مدالها باشد.

پولادگر ادامه داد: هر چند زمانی خاستگاه تکواندو در بین استانهای آذریزبان بود اما امروز استان مازنداران با کسب قهرمانیها در رده مختلف سنی میداندار اصلی در این حوزه است و انتظار میرود همچنان ورزشکاران آذریزبان به ویژه اردبیل به میادین قهرمانی بازگردند.

وی بیان کرد: ما قهرمانانی همچون ساعی، کرمی، عبداللهی، اسبقی، خداداد و بیباک از خطه آذربایجان داریم به طوری که از شهر کوچکی همچون میانه در سالهای اخیر قهرمانانی همچون کرمی و فرزاد عبداللهی برای کشورمان افتخار آفریدهاند.

رئیس فدراسیون تکواندو ضرورت توجه به ظرفیت قهرمانان آذریزبان را در عرصه تکواندو بیان کرد و افزود: با توانمندیها و قابلیتهایی که از این استانها سراغ داریم انتظار میرود به سرعت زمینه تکرار قهرمانیهای تکواندوکاران استان اردبیل فراهم آید.

پولادگر گفت: فعالان این عرصه به جای دادن وعدهها و بیان مطالب ظاهری باید در عمل توان و بضاعت خود را به نمایش بگذارند تا با کسب مدالهای جهانی و المپیک بتوانیم همچنان تکواندوی ایران را سرزنده و بالنده نگه داریم.