قهرمان مسابقات وزنهبرداری معلولان آسیا هدف خود را کسب خوشرنگترین مدال در پارالمپیک 2016 ریو عنوان کرد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم امیر جعفری، درباره مسابقات وزنهبرداری معلولان قهرمانی آسیا و اقیانوسیه اظهار داشت: درست است که مسابقات با نام آسیا و اقیانوسیه برگزار شد اما کشورهای اروپایی و آفریقایی نیز در آن حضور داشتند و همین مسئله رقابت را کمی حساستر کرده بود. از بین وزنهبرداران مطرح دنیا فقط وزنهبردار مصری که مهمترین رقیبم است، حضور نداشت با این حال رکورد آسیا را شکستم و توانستم روی سکوی نخست قرار بگیرم.

وی افزود: این مسابقات مثل یک پارالمپیک کوچک بود و کسب مدال در آن بسیار ارزشمند است. با مدال طلایی که کسب کردم، قدم مهمی به سمت موفقیت در پارالمپیک 2016 برداشتم. به نظرم در صورتی که شرایط مطلوبی فراهم باشد و برنامهریزیهای خوبی نیز صورت بگیرد، وزنهبرداران معلول ایران میتوانند افتخارات پارالمپیک 2012 لندن را در ریو نیز تکرار کنند و حتی به مدالهای بهتری دست یابند.

قهرمان مسابقات وزنهبرداری معلولان آسیا درباره عدم استقبال مسئولان گفت: وقتی ما به ایران رسیدیم، فقط مسئولان فدراسیون به استقبال تیم آمده بودند و خبری از مسئولان سایر ارگانها نبود با این وجود نمیخواهم ذهنم را خیلی درگیر این مسائل کنم و تلاشم بر این است که روی مسابقاتم تمرکز داشته باشم.

جعفری با اشاره به عدم پرداخت پاداش عنوان کرد: امیدواریم همان طور که به ورزشکاران سالم برای کسب سهمیه پاداش میدهند، این مسئله را برای ما نیز در نظر بگیرند و تصویب کنند. اینکه محمود خسرویوفا گفته ورزشکاران معلول نسبت به ورزشکاران غیر معلول نیاز بیشتری به پاداش دارند، واقعاً درست است، چون ما با توجه به شرایطی که داریم تلاش بیشتری میکنیم و باید بیشتر نیز مورد توجه قرار بگیریم.