ه گزارش [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] به نقل از ایران، گردانندگان چهار باند زورگیر و تبهکار که به شکارهای خاموش در حاشیه پایتخت دست میزدند، به دام افتادند. سردار محسن خانچرلی فرمانده پلیس ویژه غرب استان تهران گفت: اواخر اردیبهشت ماه سال جاری زنی به کلانتری ۱۱ مرکزی شهریار مراجعه و اعلام کرد در مسیر کرج به شهریار سوار یک خودروی سفید رنگ با دو سرنشین مرد و یک سرنشین زن شده و در طول مسیر پس از پیاده شدن آن زن، سرنشینان خودرو، به بهانه خرابی خودرو با چاقو وی را تهدید کرده و پول و طلاهایش را به سرقت برده سپس او را در شهریار رها کرده و گریختهاند.
وی افزود: وقتی چند زورگیری مشابه نیز پیش روی کلانتریهای 16 اندیشه، مارلیک و فردیس قرار گرفت و مشخص شد سه قربانی دیگر در مسیرهای مارلیک به شهریار و قرچک به سمت سه راه افسریه به دام افتادهاند تیم ویژهای از پلیس آگاهی وارد عمل شد.
وی گفت: خیلی زود آرش در مارلیک شناسایی شد و به دام افتاد و در بازرسی از خانهاش هشت کیف زنانه و 10 گوشی تلفن همراه به دست آمد.
سردار خانچرلی با اشاره به انهدام باند دوم زورگیران در وحیدیه شهریار گفت: نهم تیرماه سال جاری زنی با حالت به هم ریخته و سراسیمه به پلیس آگاهی مراجعه کرده و از زورگیری به بهانه مسافرکشی در مسیر شهریار به سمت رباطکریم توسط سرنشینان خودروی سفیدرنگ و سرقت کیف پول و زیورآلاتش خبر داد که به دلیل حساسیت امر، اکیپ ویژهای از پلیس بررسیهای خود را در این زمینه آغاز کردند.
وی گفت:در جریان پیگیریها مأموران با زورگیریهای مشابهی در محدوده کلانتریهای 11 مرکزی شهریار و ملارد روبهرو شدند که در آنها دو مسافر در مسیرهای جاده ملارد به شهریار و شهریار به سمت رباطکریم هدف قرار گرفته بودند.
رئیس پلیس غرب استان تهران گفت: با اقدامات فنی و مخابراتی ردپای زورگیران در وحیدیه شهریار به دست آمد و پس از شناسایی خودرو در وحیدیه و تعقیب و مراقبت آن، دزد اصلی پس از درگیری با پلیس و شلیک گلوله دستگیر شد.
سردار خانچرلی ادامه داد: یک باند کیفقاپ و زورگیر در باغستان و فردیس کرج نیز فعالیت داشت که دو جوان تبهکار در فردیس کرج دستگیر شدند و به سرقتهایی در کرج، شهریار و حتی آذربایجان شرقی اعتراف کردند.
وی در پایان گفت: یک دزد تکرو که به زورگیری و سرقت از خانه دست میزد نیز به دام افتاد و پرده از سرقت خانه و سه زورگیری برداشت.