اصلا این ویندوز نصب کردن هم خیلی کار حالگیریه. هر سری ویندوز رو نصب میکنی، باید درایورها و برنامه های دلخواهت رو هم دوباره نصب کنی، تنظیمات رو دوباره اعمال کنی، آنتی ویروس و فایروال رو دوباره آپدیت کنی و ... خلاصه خدا نصیب گرگ بیابون نکنه!
باورتون میشه همه این کارها رو میشه در کمتر از 10 دقیقه انجام داد؟
اساس کار بر اینه که شما یک Image از تنظیمات، برنامه ها و درایورهای ویندوز خود می گیرید تا هر وقت لازم شد (خواستید ویندوز نصب کنید) به کمک این فایل همه چیز رو در کمتر از 10 دقیقه به حالت اول برگردونید.

الف) ساخت فایل Image از درایو حاوی ویندوز

قبل از هر چیز باید یک ویندوز مرتب (بهتره بگم یک درایو مرتب که جدا توصیه میکنم درایو C باشه) به همراه تمامی نرم افزارهای مفید تهیه کنید. نرم افزارهای اضافی رو Uninstall کنید و اونهایی رو هم که ندارید نصب کنید، همه درایورها رو نصب کنین، با آنتی ویروس به روز شده سیستم رو چک کنید و خلاصه یک حالی به سیستم بدین.حتما برنامه های دلخواهتون رو در همان درایوی نصب کنید که ویندوز نصب شده همچنین سعی کنید فایلهای غیرمرتبط به ویندوز (مانند فایلهای موسیقی) را به درایوهای دیگر منتقل کنید.
برنامه Ghost رو از اينجا دانلودکنید. دانلـــــود ([برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید])
به محیط داس بروید و فایل Ghost.exe را اجرا کنید.
از منوی برنامه انتخاب کنید: Local > Partition > To Image
هارددیسک خود را انتخاب کنید. (اغلب افراد یک هارددیسک بیشتر ندارند)
پارتیشن (درایو) مبدا (حاوی ویندوز و برنامه ها) را انتخاب کنید.
محل ذخیره فایل Image را انتخاب کنید و دکمه Save را بزنید . ( سعی کنید از گزینه فشرده سازی استفاده نکنید زیرا بر سرعت بازیابی اطلاعات اثر منفی دارد )

ب) بازیابی ویندوز از فایل Image

درایوی که می خواهید ویندوز روی آن نصب شود را فرمت کنید. اگر به عنوان مثال از ویندوز روی درایو C فایل Image را ساخته اید، توجه داشته باشید که بازیابی هم بایستی روی همین درایو انجام شود.
به محیط داس بروید و فایل Ghost.exe را اجرا کنید.
از منوی برنامه انتخاب کنید: Local > Partition > From Image
هارددیسک خود را انتخاب کنید.
پارتیشن (درایو) مبدا حاوی فایل Image را انتخاب کنید.
پارتیشن (درایو) مقصد (درایوی که فرمت کرده اید) را انتخاب کنید و چند دقیقه صبر کنید تا ویندوزی کاملا آماده و تروتمیز را تحویل بگیرید.