شامگاه چهارشنبه حجت الاسلام موسی سالمی امام جمعه شهریار در نشست صمیمی با صنعتگران و تولیدکنندگان این شهرستان که بـا حضور جمعی از فعالان صنعتی و مسئولان استـانی و شهرستانی در محل فرمانداری شهریار برگزارشد با اشاره به نقش سازنده تولید در اشتغالزایی اظهار داشت: فعالیت در این امر خطیر، اجر بسیاری را نزدخداوند متعال دارد و معصومین ما نیز همواره توصیه بسیاری به این حوزه داشته اند.وی افزود:رشد و توسعه امروز اروپا با الگوبرداری از مسلمانان و بکارگیری توصیه ها و موعظه های بزرگان اسلام محقق شده است.
امام جمعه شهریار عنوان کرد: توصیه و تاکید معصومین(ع)به برطرف کردن موانع برای مومنان ومسلمین، محکم کاری در کارها و لزوم پیشه کردن نظم در امور، همگی از مولفه هایی است که در صورت توجه باعث رشد و شکوفایی فزاینده خواهد شد.
وی گفت: برخی کاغذ بازی ها در روند تولید مشکل ایجاد کرده و امید آن می رود مسئولان زیربط با توجه بیشتر، نسبت به رفع هرچه مطلوب تر موانع همت مضاعفی را لحاظ کنند.
بی توجهی به عرصه تولید و صنعت رکود و فقر را در جامعه حاکم می کند
سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار در ادامه این مراسم با اشاره به نقش کلیدی صنعت و تولید در تقویت بنیه های اقتصادی اظهار داشت: در عصر کنونی، سیاست با اقتصادگره خورده و مناسبات و تعاملات جهانی برمحورهای اقتصادی استوار است.
وی افزود:امروز قدرت های جهانی برای به زانو در آوردن رقبا و کشورهایی که باآنها درتضاد و تعارض قراردارند به مولفه های اقتصادی تکیه می کنند و برنامه ریزی ها به تضعیف اقتصادی چنین کشورهایی معطوف می شود.
ناجی گفت: فعالان عرصه صنعت و تولید از عوامل اصلی جهش و حرکت کشور به سمت توسعه و شکوفایی به شمار می روند و در صورت بی توجهی و بی تفاوتی بـه عرصه مذکور فقر و رکود در جامعه حاکم می شود.
وی عنوان کرد: حرکت اقتصادی بدون حضور فعالان تولیدی و آراء کارشناسان اقتصادی و صنعتی، ناکام می ماند و هر انچه بستر مطلوب تری برای هم اندیشی و همگرایی متخصصان زیربط در این بخش فراهم شود، روند توسعه تسریع خواهد شد.
ناجی گفت: مقررات زدایی در بـخش هایی که بـرخی قوانین بصورت غیر منطقی مسیرتـولید را با کندی مواجه می کنند، امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد که با تسهیل آن بسیاری از موانع برداشته می شود.
گفتنی است در پایان این مراسم با اهداء لوح و جوایزی، از برخی فعالان صنعتی وتولیدی در شهرستان شهریار تقدیر و قدرانی بعمل آمد.