محمد دادکان در نشست مطبوعاتی امروز به عنوان رییس معاونت ورزشی دانشگاه آزاد با خبرنگاران به گفت و گو نشست.

به گزارش "ورزش سه"، دادکان حملات خود به وزارت ورزش و وضع عمومی فوتبال را تکرار کرد. گزیده حرفهای او را بخوانید:

دادکان گفت: زمان من یک بازیکن مشکل خروجی نداشت و در فرودگاه جا نماند. در 4سال و سه ماه حضور من این اتفاق نیفتاد و الان در دانشگاه هم هیچکدام از اعزام ها به مشکل نخورد. من نه به کسی چیزی دادم نه چیزی گرفتم دیگر همه از من در مورد دانشگاه می پرسند نه فوتبال چون همه تلاش زیادی کرده اند. امیدورارم برای ورزش دانشگاه قدم های خوبی برداریم. در کل دوران فوتبالم یک کارت زرد هم نگرفتم و اگر بی اخلاقی باشد مبارزه می کنیم و به همین دلیل اجازه ندادیم تیم فوتسال مان در فینال برای قهرمانی بازی کند.

وی افزود: تیم هایی در لیگ برتر هستند که زمان مسابقات به مشکل خروجی می خورند و متوجه میشوند مشکل خروجی و سرباز دارند اما زمان من هیچکدام از این اتفاقات نیفتاد وهمه چیز سر جایش بود. 236 نفر خبرنگار در مدت حضورم با تیمها اعزام کردم که همه منتقد بودند، اما اشکالی نداشت چون خودم منتقد بودم. لطفا به تعداد توجه کنید.

او ادامه داد: یک نفر بگوید زمان من کسی بدهکار بوده اما نبوده. 5میلیارد هم در فدراسیون گذاشتیم و رفتیم. او در مورد قراردادهای بازیکنان گفت: بهترین بازیکنان ایران 100 میلیون می ارزند و با تورم 150 میلیون. مربی ایرانی نباید بیشتر از 150 میلیون بگیرد.

دادکان در مورد بازگشتش به فوتبال گفت: اگر به فوتبال برگردم یک سال تعطیلش می کنم تا بتوانم آن را درست کنم.

او در مورد حضور خانم ها گفت: خانم ها بخشی از ورزش هستند. من به آقای داورزنی گفتم بازی های ایران و لهستان یک بازی خانم ها بروند و یک بازی آقایان بروند اگر می خواهید کنار هم بنشینند. .هر دو تا دخترهای من در مسابقات بسکتبال بودند پس نظر من را بدانید.خانم ها می توانند ورزشگاه را پر کنند. در زمان من بازی ایران و بحرین خانم ها را به ورزشگاه راه دادند.

دادکان در مورد سقوط باشگاه راه آهن هم صحبت کرد: مسوولان وزارت ورزش نمی خواهند سر پرسپولیس و استقلال بالا باشد تا زمین بخورند. هیات مدیره وقتی نیست چه کاری می تواند بکند. .طوری مهره ها راچیدند که هر روز تنش دارند. من گفتم پرسپولیس قبل از هفته هفتم به زمین می خورند چون می خواهند این دو تیم ضعیف باشند. چون تیم بزرگ شادی دارد دوست نداریم و می خواهیم مردم غمگین باشند چون شادی سوبسید دارد. چرا کسی از وزارت نمی پرسد فلانی نیامده چرا خارج می رود؟ مدیرعامل چیزی از فوتبال می داند که با فوتبالیست حرف بزند؟ بنویسید از این بدتر می شود.من به خاطر تیم ملی به آلمان رفتم و هاشمیان را راضی کرده ام و به خاطر کشورم غرورم زیر پا گذاشتم. اگر کسی بتواند کاری کند و نکند خیانت کرده است. نمی خواهند من باشم.

او در ادامه گفت: ما پانزدهم جهان بودیم و گفتند باید دهم شوید. .فوتبال را از این ذلیل تر دیدید؟چرا هیچ کس نمی گوید ما چهلم هستیم.

دادکان گفت: 20 روز مانده به شروع لیگ راه آهن سقوط کرد کجا دنیا این اتفاق افتاده. تقصیرها را گردن راه آهن انداختند اما نمی گویند که خودشان آی تی سی اش را صادر کردند. من هم زمان خودم نگذاشتم نفت بالا بیاید.

او در مورد تجمع هواداران پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس با یک نفر اداره می شود یعنی 25 نفر نمی توانند باشگاه را بگردانتد. .در این چند ماه ببینید وزارت چه بلایی سر پرسپولیس آورده اند. .این آدم ها دنبال این هستند که مقامی از صندلی اش بلند شود و جایش را بگیرند و به فکر مردم نیستند. چرا برای مردم استرس درست می کنند. از آقایی که مسوولیت این دو تیم را گرفته بپرسید چرا این کار را کردند. برانکو که هیچ کاپلو هم نمی تواند کاری کند.

او در مورد واگذاری هم گفت: 10 ماه پیش گفتم واگذاری سر کار رفتن بوده. دادکان ادامه داد:کسی که نزدیک دولت بود با من تماس گرفت و گفت باید چه کار کرد که شما برگردید. حتی گفتن که 93 در صد مردم به من رای دادند کسی نمی خواهد بیایم و گفتند هیات مدیره من سیاسی بوده اما می خواستم مشکلات حل شود. من آنها را به خاطر سیاسی بودن انتخاب نکردم به خاطر حل شدن مشکلات باشگاه بود. من هیچوقت نگفتم ندارم و اگر شریعت مداری را نمی آوردم چطور چک ها را نقد می کردم. چرا این هیات رییسه کاری نمی توانند بکنند. دادکان در مورد دخالت وزیر در برکناری های فدراسیون صحبت کرد و اینکه زمان خودشان بعد از برکناری ایران را تعلیق کردند: اگر رییس فدراسیون را برکنار کنند این اتفاق می افتد در حال حاضر هم 4 پایه را دارند می کشند تا رویه خودش بیافتد و رییس هم برای ماندن قبول می کند.