به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان؛ تصویربرداری فیلم سینمایی «فیلسوفهای احمق» به کارگردانی سعید چاری همچنان ادامه دارد و قرار است طی چند روز آینده ضبط سکانسهای مربوط به فیلم «ارگو» که به حوادث تسخیر لانه جاسوسی امریکا مربوط میشود را به پایان ببرد.
در بخش فیلم «ارگو» به این موضوع پرداخته میشود که راکفلر و کیسینجر چطور کارتر را راضی میکنند تا شاه سابق را با زرنگی و تلاش خود برای درمان به امریکا میبرند تا جلوی ورشکستگی خود و بانک چُیس امریکا را بگیرند و پولهای ایران را مصادره نمایند و بالا بکشند!
شخصیتهای محوری بخش «ارگو» در فیلم سینمایی «فیلسوفهای احمق» را کارتر، راکفلر و محمدرضا شاه پهلوی تشکیل میدهند که در آن فرشید نوابی در نقش کیسینجر، رضا صفایی در نقش راکفلر و شهریار فخاری در نقش محمدرضا شاه پهلوی به همراه کارتر ریس جمهور امریکا ایفای نقش میکنند.
آنچنانچه سازندگان فیلم میگویند این فیلم اولین جوابیه رسمی ایرانی به شبکههای ماهوارهای و فیلمهای ضدایرانی ساخته شده در سینمای هالیوود است که به هجو فیلمهایی نظیر «ارگو»، «300»، «گلاب»، برائت از مسلمین (فیلم توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص)) و ربوکاپ میپردازد که تاکنون فیلمبرداری قسمتهای مربوط به فیلم «گلاب»، انجام شده است.
علاوه بر این، در این فیلم وقایع یازده سپتامبر با بازی رضا رویگری، تورج نصر، امین نبیاللهی، شراره رخام، سیروس میمنت، علی برقی، امیر زریوند، مجید شهریاری، محمدرضا موهبتی، بهمن شکیبی، رضا صفایی، رامین الماسی و ... هم به نمایش درمیآید و قرار است بازیگران دیگری در طول کار در نقشها و گریمهای متفاوت جرج بوش، آریل شارون، تری جونز کشیش، باراک اوباما، نتانیاهو، اسامه بن لادن، سام باسیل، جان استیوارت و ... به پروژه اضافه شدند.
در خلاصه داستان این فیلم که فیلمنامهاش توسط ثنا صادقی نوشته شده است آمده است که بعد از وقایع 11 سپتامبر جرج بوش به افغانستان و سپس عراق حمله میکند و قصد دارد به ایران هم حمله کند؛ اما چون میداند که مردم ایران تجاوز به خاکشان را برنمیتابند و ترس شکست خوردن در جنگ تن به تن با ایران باعث میشود که از حمله منصرف شود و بهجای حمله نظامی به جنگ نرم رو آورد و آمریکاییها با تأسیس شبکههای ماهوارهای ضدایرانی و ساخت فیلمهای سینمایی ضدایرانی نظیر «ارگو»، «300»، «گلاب» و ... فرهنگ و بنیان خانواده ایرانیان را هدف میگیرند. این فیلم ضدصهیونیستی پشتصحنه چگونه ساخته شدن آن فیلمهای ضدایرانی را بهصورت هجوآمیز نشان میدهد.
کارگردان و تدوینگر: سعید چاری، تهیه کننده: هادی مشکات، مجری طرح: محمد آزادی مهربانی، مدیر فیلمبرداری: حسین ملکی، فیلمنامه: ثنا صادقی، طراح گریم: جنان صدفی.