نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: شهریار بیصدا مینالد

 1. #1
  مدیر انجمن SHAHRIAR-NOVIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۱۲
  نوشته ها
  2,316
  سپاس ها
  5
  سپاس شده 12 در 10 پست

  شهریار بیصدا مینالد

  از تهران راه میافتیم به مقصد شهریار. شهری در جنوب غربی تهران با مساحت 8 هزار هکتار و جمعیت بیش از یکمیلیون و 500 هزار نفر که هر روز با توجه به ساخت و سازهای شهرکهای مسکونی در آن، جمعیت آن رو به افزایش است. دو بیمارستان امام سجاد (ع) و تأمین اجتماعی شهریار در مجموع 250 تخت را به بیماران این شهرستان اختصاص دادهاند. با یک حساب سرانگشتی میتوان فهمید که برای هر 6 هزار نفر یکتخت در بیمارستانهای شهریار وجود دارد و البته اگر سرانه جمعیت مناطق اطراف مثل ملارد، فردیس و شهراندیشه را که هیچ بیماستانی ندارند اضافه کنیم، واقعیت تلخ ... را بیشتر درک میکنیم.
  تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده

 2. #2
  مدیر انجمن SHAHRIAR-NOVIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۱۲
  نوشته ها
  2,316
  سپاس ها
  5
  سپاس شده 12 در 10 پست
  بخش های با درهای زنجیر شده
  مقصد اول: بیمارستان امام سجاد (ع) است در مرکز شهریار. این بیمارستان مرجع اورژانس این شهرستان است و اکثر بیماران اورژانس و تصادفی به این بیمارستان ارجاع داده میشوند. وارد بیمارستان که میشوید، تابلویی رنگ و رو رفته شما را به بخش اورژانس هدایت میکند.
  وارد اورژانس میشوید و دوباره برمی گردید. چون به اورژانس شباهت ندارد بلکه به کارگاهی ساختمانی در گوشه یک بیمارستان یک طبقه تخت شبیه است که تا چشم کار میکند، بیمارانی دیده میشوند که از درد به خود پیچیدهاند و به انتظار پزشک نشستهاند.
  رمپ ورودی بیمارستان آن قدر شیب تندی دارد که بهسختی میتوانید از آن بالا بروید، چه برسد که بیمار باشید، رمپی که شما را به سالن اورژانس هدایت میکند. سمت راست در شیشهای بخش بستری بیماران است . دری مهر و مومشده با قفل و زنجیر از همانهایی که به چرخهای موتورسیکلتها میزنند. جلوتر میروید. بوی تند الکل و تهویه نامناسب آزارتان میدهد. در سمت راست پزشک عمومی را می بینید که خیل عظیمی از جمعیت را روبهروی خود نگهداشته است و جلوتر درهای قهوهایرنگ بسته اتاقهای پزشکان متخصص.

 3. #3
  مدیر انجمن SHAHRIAR-NOVIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۱۲
  نوشته ها
  2,316
  سپاس ها
  5
  سپاس شده 12 در 10 پست
  نه نظارت، نه نظافت
  مسئول پذیرش اورژانس به خبرنگار فارس میگوید: در ساعات عصر فقط پزشک عمومی داریم و پزشکان متخصص ما صبحها به این بیمارستان میآیند.
  جلوتر میروید. بازهم رمپ دیگری که به درد سرسره بازی کودکان میخورد و سمت راست، بخش icu است. بهراحتی وارد میشوید. نه نظارتی و نه نظافتی و نه پذیرشی – درست با همان تهویه نامطبوع که مشام هر انسان سالمی را آزار میدهد- و از در دیگر بیرون میآیید و بازهم همان حیاط کارگاه ساختمانی.
  ساختمان روبهرویی متعلق به امور اداری است. در طبقه زیرین آن آزمایشگاه قرار دارد. در طبقه اول بخش کودکان و در طبقه سوم مهم نیست که چه بخشی است چون همان قفل و زنجیرها، درهای آهنین را به هم دوختهاند.
  بخش کودکان میتواند مقصد مناسبی باشد. وارد میشوید. سراغ پزشک متخصص اطفال را میگیرید. در میان صدای جیغ و گریه کودکان صدای پرستار میپیچد که میگوید: خانم دکتر در پاویون هستند. اگر کاری دارید به من بگویید.

 4. #4
  مدیر انجمن SHAHRIAR-NOVIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۱۲
  نوشته ها
  2,316
  سپاس ها
  5
  سپاس شده 12 در 10 پست
  معنی طرح تحول
  تابلویی در گوشه حیاط بازهم طرح تحول نظام سلامت را برایتان مرور میکند. اقداماتی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار است انجام دهد...
  به سراغ یکی از پزشکان میرویم. وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا امکانات سیتیاسکن و ام آر آی در این بیمارستان که طرح تحول در آن اجرا میشود وجود دارد؟ میگوید: این بیمارستان از این امکانات محروم است. بارها هم تقاضا دادهایم ولی هیچکسی ترتیب اثر نداده است.
  از او میپرسیم: اگر بیمار تصادفی به این بیمارستان بیاید، چه میکنید؟میگوید: بیمار را با آمبولانس خصوصی به مرکز سیتیاسکن جام جم که خصوصی است میفرستیم و بعد اگر وضعیتش وخیم بود، ناچار به تهران منتقل میکنیم. اگر مثلاً طحالش پاره شده باشد یا ضربهای به سرش واردشده باشد، او را به اتاق عمل منتقل میکنیم. اقدامات اولیه در این بیمارستان صورت میگیرد. بیمارستان تأمین اجتماعی هم شرایطش مثل همینجاست. در حد نوار قلب و اقدامات درمانگاهی است. شهریار واقعاً به یک بیمارستان مجهز نیاز دارد.
  بیمارستان تأمین اجتماعی این شهر، مقصد بعدی است. یکی از مراجعه کنندگان میگوید: اینجا متخصص حلق و گوش و بینی ندارد و برای یک بیماری ساده باید تا تهران برویم. با این شرایط آلودگی آب و هوایی منطقه، بیماریهای حلق و گوش بینی بسیار زیاد است.
  یکی از همراهان بیماران میگوید: پدرم چند روز است که اینجا بستری است و قرار است با اجازه پزشک به تهران منتقل شود.
  گردشی در این بیمارستان، نشان می دهد که شرایط نظافت در بیمارستان خوب است، اما امکانات! در این بیمارستان، بخشهای اورژانس، زنان، کودکان و جراحی به چشم میخورد. در گوشهای از سالنی که در سمت راستش اورژانس و بستری قرارگرفته است و در سمت چپش ، درست نزدیک در ورودی بیمارستان، بخش تزریقات و سرم تراپی.
  پسری جوان دستبهکمر از اتاق پزشک عمومی خارج میشود. معلوم است که شکستگی در نواحی کمر وی رخداده است و نمیتواند درست راه برود. راستی اگر همین مراجعهکننده به بهعکس برداری از کمر خود نیاز داشته باشد، چه باید بکند؟
  یکی از پزشکان این بیمارستان در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چه امکاناتی و چه کمبودهایی در این بیمارستان وجود دارد، میگوید: اگر بیمار تصادفی به این بیمارستان بیاید، بررسی میکنیم و اگر شکستگی داشته باشد، ارتوپد میآید و وضعیت هوشیاری وی را بررسی میکنیم.
  اینجا جراح داریم اما جراح مغز و اعصاب یا چشمپزشک وجود ندارد. اگر هم نیازی بهعکسبرداری داشته باشد، وی را به مرکز سیتیاسکن جام جم (خصوصی) میفرستیم و دوباره به اینجا برمیگردد. اگر ما در بخش بستری، جا نداشته باشیم، ناچار هستیم بیمار را در بخش اورژانس نگهداری کنیم تا ظرفیت خالی پیدا کنیم.

 5. #5
  مدیر انجمن SHAHRIAR-NOVIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۱۲
  نوشته ها
  2,316
  سپاس ها
  5
  سپاس شده 12 در 10 پست
  هجوم بیمار از شهرهای اطراف
  به گفته این پزشک، اینجا بیمارستانی است که از شهرهای اطراف هم به آن مراجعه میشود. از شهر اندیشه، فردیس و ملارد و ... چون در آن شهرها بیمارستان وجود ندارد و تمام اقدامات در حد درمانگاه است.
  وی میافزاید: ما پزشکان متخصص داریم که صبحها در بیمارستان حضور دارند. اگر بیمار در وضعیت اورژانسی بدی قرار داشته باشد، وی را با آمبولانس به تهران منتقل میکنیم.
  وی در پاسخ به این سؤال که هزینه آمبولانس خصوصی بر عهده کیست؟ بیمار یا بیمارستان؟ میگوید: بیمارستان این هزینه را تقبل میکند. بیماران اینجا هزینه آمبولانس را هم ندارند. بخش سیتیاسکن جام جم هم خصوصی است که البته هزینه اش با...
  گر چه موفق نشدیم با مسئولان تأمین احتماعی صحبت کنیم تا پاسخ مسئولان این سازمان را درباره مشکلات بیماستان شهریار منتشر کند.

  جمشید واشانی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار گفت: تهیه دستگاه ct.scan و راه اندازی بخش مربوطه در بیمارستان امام سجاد (ع) در فضای تکمیلی فاز دوم طرح توسعه بیمارستان امام سجاد (ع) در حال انجام است. تأمین فضای فیزیکی در پروژه مذکور در مراحل نهایی (انشعابات آب و برق و ...) است و تهیه دستگاه از طریق وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی انجام شده و در چند ماه آینده راه اندازی خواهد شد.

  وی در پاسخ به سوالی درباره تعیین وضعیت پروژه بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار که بیش از 20 سال از کلنگ زنی آن میگذرد، گفت: پروژه ساخت بیمارستان 313 تختخوابی امام خمینی (ره) در حال حاضر فعال و پیمانکار پروژه در حال اجرای اسکلت ساختمان است و مبلغ 4.5 میلیارد تومان از طریق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی به پروژه اختصاص و در اختیار هیأت امناء ساخت بیمارستان (موسسه خیریه سلامت کوثر شهریار) قرار گرفته است و در سفر ریاست جمهور به شهرستان شهریار نیز تأمین اعتباراتی جهت ساخت این بیمارستان در نظر گرفته شده است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 23
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۶ فروردین ۹۴, ۲۳:۱۶
 2. مزارقیصرامین پور را شبیه مقبره فداییان صدام ساختند
  توسط HRG در انجمن شعر وشاعری و مشاعره
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: جمعه ۲۶ آذر ۸۹, ۲۰:۴۸
 3. قیصر در هزاره سوم!!
  توسط hamid192 در انجمن مطالب سرگرمی وطنز و خنده بازار
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۰۹ فروردین ۸۸, ۱۶:۳۵
 4. قیصر هنوز سنگ قبر ندارد
  توسط mina در انجمن شعر وشاعری و مشاعره
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۷ خرداد ۸۷, ۱۶:۰۶
 5. زندگی نامه مختصر و مفید از ( قیصر امین پور)
  توسط hrg1356 در انجمن زبان و ادبیات فارسی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۰ آبان ۸۶, ۲۲:۰۳

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •