حجتالاسلام والمسلمین موسی سالمی ظهر امروز در خطبههای نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهریار که در مصلای این شهر و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، با دعوت نمازگزاران و خود به تقوای الهی اظهار کرد: فردا 30 خرداد ماه سالروز حادثه بسیار ناگوار انفجار ددمنشانه حرم رضوی در سال 73 به دستور آمریکای جنایتکار توسط منافقان است.
وی با اشاره به در پیش بودن هفته صرفهجویی آب بیان کرد: کشور در خطر خشکسالی است، بنابراین باید در مصرف بهینه آب صرفهجویی بیشتری کنیم و در مصرف بهینه آب اهتمام بیشتری داشته باشیم.
امام جمعه شهریار با اشاره به لزوم استکبارستیزی تصریح کرد: زمزمه کمرنگ شدن مبارزه با آمریکا توسط برخی از مسئولان آغاز شده است تا جایی که مقام معظم رهبری در این مورد تذکر دادند.
وی با اشاره به لزوم توجه به فرمایشات امام راحل خاطرنشان کرد: برخی به دنبال آن هستند که راه و کلام امام خمینی (ره) را منحرف کنند، امروز روز آمادهباش دشمنان است و تمام مسائل مسلمانان را رصد میکنند.
سالمی گفت: مسئولان باید بدانند که برای چه آمریکا برای ما آغوش باز کرده است، سیره تمام انبیا و امامان (ع) مبارزه با ظلم و ظالم بوده و سیره علما نیز همین گونه است.
وی اظهار کرد: تکلیف امروز ما نشستند در خانه و عبادت کردند فردی نیست، آیا امام حسین (ع) در خانه نشستند، امروز روز مبارزه با دشمن است.
امام جمعه شهریار بیان کرد: امام خمینی (ره) فرمودند « همه بدبختیهای ما از آمریکا است» و همچنین فرمودند « آیا ما میتوانیم نوکر و اسیر آمریکا و دولتهاى کافر شویم تا بعضى چیزها ارزان شود و شهید و مجروح ندهیم؟ هرگز، ملت ایران زیر بار این ننگ نخواهد رفت و تن به این ذلت نخواهد داد».
وی تصریح کرد: برخی میگویند که تحریم پدر مردم را در آورده است، اما در جواب آنها باید گفت که تحریم پدر مردم را در نیاورده بلکه بیتفاوتی دولتمردان پدر مردم را در آورده است.
سالمی خاطرنشان کرد: آقای هاشمیرفسنجانی میگوید که آنها که میگویند تحریم اثر ندارد از جیب مردم خبر ندارند، در جواب وی باید گفت که آیا پیامبر (ص) در دوران سخت مسلمانان از جیب آنها خبر نداشت.
وی گفت: برخی میخواهند به خاطر شکم، خود را بفروشند، مقام معظم رهبری فرمودند که برخی دارند مردم را از را امام راحل منحرف میکنند و میگویند که با رژیم صهیونیستی مشکلی نداریم.
امام جمعه شهریار اظهار کرد: مردم در تشییع 270 شهید در جلوی مجلس شورای اسلامی جمع شدند و به نمایندگان مجلس گفتند که ما زیر بار سلطه آمریکا نخواهیم رفت؛ آقای رفسنجانی جواب شهیدان را چگونه میدهید، جواب یتیمان این شهیدان را چه کسی میدهد؟
وی بیان کرد: برخی دولتمردان به دنبال این هستند که تحریم را به گردن رهبری بیندازند اما باید بدانند که اگر توافق بد صورت گیرد مردم جواب مذاکرهکنندگان را با سیلی میدهند.
سالمی تصریح کرد: برخی میگویند که امام راحل با شعار مرگ بر آمریکا موافق نبودهاند، پس این مردم برای چه 35 سال شعار مرگ بر آمریکا سر میدهد، پس اگر مردم درست میگویند، مرگ بر آنکه میگوید مرگ بر آمریکا نگویید و امام خمینی (ره) موافق این امر نبودند، باد.
وی در پایان متذکر شد: دشمنان میگویند اگر تحریم هم برداشته شود باید بر بودجههای مملکت نظارت کند تا در مصارف نظامی هزینه نشود.