جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: با توجه به راه اندازی اماکن نگهداری معتادان خیابانی تا پایان سال بیش از 10 هزار معتاد متجاهر و خیابانی در تهران جمع آوری خواهند شد .
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سردار اسکندر مومنی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت : یکی از ماموریت ها و اولویت های اصلی نیروی انتظامی در دوره جدید،برخورد با جلوه های خیابانی معتادین و توزیع کنندگان مواد مخدر است .
وی افزود: نیروی انتظامی در زمینه برخورد با توزیع مواد مخدر بسیار جدی است بگونه ای که در سه ماهه اول سالجاری بیش از 126 تن انواع مواد مخدر کشف شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش کشف داشته است.
سردار مومنی با اشاره به اینکه دستگیری معتادان خیابانی و متجاهر منوط به پیش بینی اماکن نگهداری و ترک معتادان است ، افزود: پلیس این آمادگی را دارد که معتادان خیابانی را در سه روز جمع آوری کند اما به علت نبود مکان نگهداری مناسب با پدیده بازگشت دوباره معتاد بهبود نیافته به جامعه روبرو هستیم.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود: با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر و استانداری تهران اماکن نگهداری و کمپ های ترک اعتیاد در حال راه اندازی است که تا پایان سال این مراکز بیش از 10 هزار معتاد خیابانی را در خود جای خواهد داد.
سردار مومنی افزود: نگاه امروز نیروی انتظامی به مقوله امنیت، رویکردی اجتماعی است و امنیت عمومی جامعه با افزایش مشارکت مردمی ارتقا می یابد .
جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود: پلیس در جامعه امروزی بگونه ای رفتار می کند که تنها مجرمان جامعه به خاطر جرمشان احساس ناامنی کنند و تمام مردم احساس امنیت کرده و از آن بهرهمند شوند.