تله فیلم «تصویر» به کارگردانی جهانبخش لک و تهیهکنندگی محمدرضا مفیدی مرحله پایانی تدوین و صداگذاری را پشت سر میگذارد.
فیلمنامه این فیلم را جهانبخش لک و ونداد الوندیپور براساس رمان «تصویر» (پرتره) نیکلای گوگول نوشتهاند. رمانی که در ایران هم، ترجمه شده و از آثار معروف این نویسنده است.
داستان این تله فیلم با حواشی سورئال است که درباره دختری نقاش بوده که به صورت اتفاقی به تابلوی قدیمی برمیخورد و به آن علاقمند میشود. تابلویی که در زمانهای دور براساس تصویری از ابلیس نقاشی شده است.
این تابلو حوادث عجیبی را در زندگی این دختر رقم میزند و او را با تصمیمگیریها و انتخابهای جدید مواجه میکند. کارگردان فیلم جهانبخش لک تاکنون آثار متعددی را در زمینههای داستانی و مستند برای تلویزیون و رسانههای تصویری نوشته و کارگردانی کرده است.از جمله میتوان به «شاهد عینی» و «خاکستر باد» اشاره کرد.
فیلم «تصویر»در لوکیشنهایی در تهران و شهریار فیلمبرداری شده است. آخرین فیلمی است که در آن خسرو فرحزادی نقش بازی میکند.
عوامل این فیلم عبارتند از کارگردان: جهانبخش لک، تهیهکننده: محمدرضا مفیدی، نویسندگان: جهانبحش لک، ونداد الوندیپور، مدیر تصویربرداری: علی قرهجورلی، تدوین: مهدی علیفرد، صدابردار: بهمن الوندیپور، موسیقی: آرش کوچکان، طراح صحنه: محبوبه معنوی، طراح گریم: آرزو مشاری، طراح لباس:محمد نیکپور، دستیار کارگردان و برنامهریز: خشایار مرادی، مدیر تولید: عباس حدادی، بازیگران: هانیه سعیدی، کورورش دیلمی، زندهیاد خسرو فرحزادی، عباس جلیلزاده، کیارش عباسی، نفبسه قدرتی، صادق توکلی، امیرعباس توفیقی.