مراسم بزرگداشت و تجلیل از استاد جمشید مشایخی بازیگر قدیمی سینما، تئاتر و تلویزیون با حضور جمعی از هنرمندان، ورزشکاران و مسوولان کشوری و شهری در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز، در این مراسم که به میزبانی آژانس هواپیمایی ایرانیان برگزار شد، لوح تقدیری به پاس سالها تلاش جمشید مشایخی برای هنر و هنرمند به وی اهدا شد.
در این مراسم چهره هایی چون عبدالحسین مختاباد عضو شورای اسلامی شهر تهران، علی دایی سرمربی سابق پرسپولیس، علیاری قایم مقام هواپیمایی ماهان، ایرج نوذری فرزند منوچهر نوذزی، آتیلا حجازی فرزند مرحوم ناصر حجازی، احمد حلت ، فریبا نادری، فرهاد کاظمی ، مجید نامجو مطلق و جمعی دیگر از هنرمندان شرکت داشتند.
در این مراسم تجلیل، لوح یادبود و دست نوشته ای نیز از سوی احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران به جمشید مشایخی اهدا شد.
رضا رشید پور مجری با سابقه کشورمان که اجرای مراسم را بر عهده داشت ، در ابتدای حضور جمشید مشایخی به روی سن، دست وی را از سوی همه هنرمندان کشور بوسید و گفت: عالیجناب مشایخی افتخار هنر است.
جمشید مشایخی همزمان با پخش نماهنگ ساخته شده از سوی برگزار کنندگان مراسم از فیلم هزاردستان و قیصر اشک هایش جاری شد، او وقتی بر روی سن مراسم حاضر شد، گفت: آرزو داشتم امشب و در میان این همه افراد حاضر بر روی سن یکی از نوه های ایران زمین هم در کنارم باشد، من نوه زیاد دارم اما جای همه اشان در اینجا و بر روی سن خالی است.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
در این هنگام رضا رشید پور از فریبا نادری که از ابتدای مراسم بی امان گریه می کرد خواست بر روی سن حاضر شود و استاد مشایخی را به آرزویش برساند.
این حرکت با استقبال حاضران در سالن روبرو شد و در نهایت لوح یادبود استاد جمشید مشایخی در حضور بیش از 800 نفر از حاضران در سالن به وی اهدا شد.
در بخشی دیگری از این مراسم جوایز نخستین جشنواره اینستاگرامی کمپین #ایران_مدرن_ من به چهار نفر از برگزیدگان اهدا شد .
مسابقه عکاسی ایران مدرن من در سه هفته گذشته در شبکه مجازی اینستاگرام با استقبال بی نظیری روبرو شده بود و حدود یک هزار عکس به این مسابقه ارسال شد و در نهایت چهار عکس از سوی هیات داوران شایسته تقدیر شناخته شد و جوایز نفیس به آنها اهدا شد.
مرحله دوم این مسابقه نیز به زودی در اینستاگرام آغاز می شود و علاقمندان می توانند به صفحه Iranian_travel مراجعه کنند.
این مراسم با هنرمندی فرزاد فرزین به عنوان خواننده نسل جوان برای تجلیل از استاد جمشید مشایخی پایان یافت.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
*** حواشی این مراسم
مراسم نکوداشت استاد جمشید مشایخی با استقبال بی نظیری مواجه شده ، به طوری که در زمان اهدا لوح تقدیر صندلی های سالن جا برای نشستن برخی مهمانان نداشت.
حضور پر تعداد عکاسان و تصویربرداران در مراسم قابل توجه بود.
عکاسان ساعتی در انتظار جمشید مشایخی مقابل سالن به انتظار ایستادند.
میزبان این جشن بزرگ رضا رشیدپور مجری با سابقه کشورمان بود .
حاضران در جشن از قشرهای مختلف مردم با شور و هیجانی خاص در مراسم حاضر بودند.
جمشید مشایخی به همراه فرزندش سام مشایخی به جشن آمد و مورد استقبال بی نظیر حاضران در سالن ابوریحان قرار گرفت، جمعیت حاضر تا رسیدن مشایخی به جایگاه وی را تشویق می کردند.
در میان مراسم علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان به صورت سرزده وارد سالن شد و مورد تشویق و ابراز احساسات حاضران در سالن قرار گرفت، جمعیت یکپارچه بعد از معرفی وی از سوی رضا رشیدپور، علی دایی را تشویق کردند.
رشید پور با طنز کلامش خطاب به علی دایی گفت: شهریار فوتبال ایران دیدی دیشب (اشاره به حذف پرسپولیس از مسابقات آسیایی) چه آبرویی از قرمزها برده شد، این حرف با صدای کف زدن های بی امان مواجه شد و علی دایی هم لبخند می زد.
جمشید مشایخی همزمان با پخش نماهنگ ساخته شده از سوی برگزار کنندگان مراسم از فیلم هزاردستان و قیصر اشک ریخت.
مشایخی بر روی سن گفت: آرزو داشتم امشب و در میان این همه افراد حاضر بر روی سن یکی از نوه های ایران زمین هم در کنارم باشد، من نوه زیاد دارم اما جای همه اشان در اینجا و بر روی سن خالی است. در این هنگام رضا رشید پور از فریبا نادری که از ابتدای مراسم بی امان گریه می کرد خواست بر روی سن حاضر شود و استاد مشایخی را به آرزویش برساند.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
متن تقدیر نامه از سوی رضا رشیدپور قرائت شد در این متن آمده بود، "هنر اوج تعهد عاشقانه انسان برای پالایش روح و روان جامعه است ، خوشا کسانی که حلقه سوته دلان میهن کیش را به جادوی کمال نقش می زنند و تقدیر آرامش برای مردمان سرزمین خودشان را، با نگین خط رضای خوش نویس می آرایند. در یادمان خواهد ماند که مردی از تبار هزاردستان که هر دست او پناهی برای قلب مضطرب فرهنگ بود، چگونه بی هیج منتی رنج نیم قرن ایستادگی در ساحت هنر را به جان خرید تا جانان عشق در نگاه زلالش آرام گیرد. عالیجناب، استاد مشایخی، بوسه بر دستان شما سراسر افتخار و ابتهاج است، چه سعادتی داریم که این خوش اقبالی نصیبمان شده است.
در اقدامی جالب رشیدپور از سام مشايخي خواست لوح تقدیر پدر را به وی هدیه دهد.
هنگام پایین آمدن از روی سن علی دایی شهریار فوتبال ایران به پاس تقدیر بوسه ای بر پیشانی کمال الملک سینمای ایران زد.
دوربین ها این بار چهره اتیلا حجازی را روی مانيتور به تصویر کشیدند که مورد تشویق حاضران قرار گرفت، وقتی رشیدپور از مرحوم ناصر حجازی به عنوان عقاب آسیا یاد کرد، تشویق های پی در پی مردم سالن را فرا گرفت.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
در حرکتی جالب سن سالن برگزاری مراسم تاریک شد و دقایقی بعد صدای مرحوم پاشایی در سالن طنین انداز شد، صدای تشویق مردم در سالن بلند شد اما همه ماجرا این نبود با روشن شدن سن برای لحظاتی مهمانان به چهره بدل مرتضی پاشایی بر روی استیج خیره شدند، در این بین عکس العمل ها بسیار جالب توجه بود سالن در اوج هیجان و تشویق و همزمان با پخش صدای این هنرمند که بسیار شبیه مرتضی پاشایی است گریستند.
در مراسم نکوداشت جمشید مشایخی که به همت آژانس ایرانیان برپا شده بود ایرج نوذري به روی سن رفت و با ابراز لطف مردم نسبت به پدر مرحومش روبرو شد و انجا که نام و خاطره پدرش مرحوم منوچهر نوذری مطرح شد با احساسات گریست.
ایرج نوذری در سخنانی گفت تجربه مرگ را حس کرده و 15 روز پیش در کما بوده است.
در این مراسم نامزدهای منتخب نخستین جشنواره اینستاگرامی #ایران_مدرن_من نیز معرفی شدند و عکس های برتر انتخاب شد.
رضا رشیدپور در اقدامی جالب از مردم خواست از بین چهار عکس انتخابی که دو عکس برتر از سوی هیات داوران انتخاب شده بود به یک عکس رای بدهند که در نهایت با توافق مدیرعامل آژانس ایرانیان هیچ عکسي حدف نشد و به هر چهار عکس بر طبق توافق قبلی تبلت اهدا شد .
در بخش دوم مراسم تجلیل مهمانان در استراحتی کوتاه به سالن بازگشتند و فرزاد فرزین به عنوان خواننده نسل جدید برای تجلیل از جشید مشایخی به هنرنمایی پرداخت.
در انتهای مراسم نیز به قید قرعه به سه نفر از حاضران جوایز نفیسی از سوی موسسه رسانه اي آرمانی اهدا شد.