در ابتدای مراسم سیدنظامالدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس، ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و همچنین سالروز فتح خرمشهر گفت: این مراسم در حقیقت قدردانی از چهرهای است که حق بزرگی بر گردن هنر این مرز و بوم دارد و دوستان ما برای برگزاری این مراسم واژهای به نام علمدار را برای ایشان انتخاب کردند.

وی ادامه داد: چند روز پیش که نزد آقای سلحشور رفته بودم ایشان از من سوال کردند چرا در تبلیغهای این مراسم سیوسه سال درج کردید؟ و من هم در پاسخ به این نکته اشاره کردم که شما قبل از انقلاب اسلامی شروع به فعالیت کردید.

موسوی ادامه داد: در زمان محدودی که برای مراسم در نظر گرفته شده نمیخواهیم زیادهگویی و سخنرانی کنیم بلکه بیشتر دوست داریم از هنرهای این فرد بزرگ قدردانی کنیم، چه در زمانی که او به بازیگری مشغول بود و چه زمانی که کارگردانی را به عنوان مؤلف قصههای قرآنی انجام میداد.

مدیرعامل خبرگزاری فارس در ادامه این مراسم با اشاره به سخنی از سید حسن نصرالله گفت: یادم است در گذشتهای نه چندان دور از سیدحسن نصرالله شنیدم که گفته بود پخش سریال حضرت یوسف (ع) شاید بزرگترین دستاورد ایران بعد از انقلاب بود که همه ما آن را دیدیم و به تاثیرگذاریش واقفیم که در زمان پخش آن حتی خیابانها نیز خلوت میشد.

وی ادامه داد: زمانی که رئیس جمهور سابق آقای احمدینژاد در حال انجام گفتگوی تمدنها بودند هیچ اثری را جز مردان آنجلس به کارگردانی فرجالله سلحشور شایسته حضور در گفتوگو تمدنها نداستند و این یعنی هنر انقلابی که سلحشور داشت.

موسوی در پایان گفت: بعد از قدردانی از این هنرمند قصد داریم تا از کتابهای ایشان در موسسه تبیان رونمایی کنیم.

در این مراسم فرج الله سلحشور، سیدنظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت قبل، آیت الله قرهی، رسایی، مهدی فرجی مدیر سابق شبکه یک، محمدعلی رامین، صفار هرندی، محسن پرویز، محسن علی اکبری، شهریار بحرانی، جمال شورجه، جهانگیر الماسی، محمد احسانی، رضا توکلی، حسین زندباف، سردار آزادی، سیدمهدی هاشمی، یوسف مرادیان، محمود گبرلو و ... حضور داشتند.