استاندار تهران درباره افزایش قیمت بنزین گفت: دولت مجری قانون است و در زمینه تک نرخی شدن و افزایش قیمت بنزین، تنها قانون را اجرا خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سید حسین هاشمی در حاشیه مراسم افتتاحیه سامانه "سامد" - سامانه ارتباط مردم و دولت که امروز در محل نمایشگاههای دائمی تهران برگزار شد، درجمع خبرنگاران افزود: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی باید قیمت بنزین فوب قیمت خلیج فارس باشد و در این راستا نیز دولت هیچ کار اضافهای جز اجرای بخشی از قانون را نخواهد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه طبیعتا افزایش قیمت بنزین در افزایش قیمت کرایهها نیز تاثیرگذار خواهد بود، تاکید کرد: این افزایش قیمتها مدیریت شده خواهد بود، زیرا درخصوص قیمت وسایل حمل و نقل عمومی (اتوبوس، مینیبوس، تاکسی و مترو) وزارت کشور و استانداری ورود خواهند کرد و قطعا از افزایش بیرویه این قیمتها جلوگیری خواهد شد.
استاندار تهران ادامه داد: البته آنچه برای ما در درجه اولویت قرار دارد، کنترل و مدیریت قیمت وسایل حمل و نقل عمومی است و در ارتباط با خودروهای شخصی نیز خود مردم باید این مساله را مدیریت کنند تا در حقشان اجحاف نشود.
هاشمی ادامه داد: البته در راستای کنترل قیمت خودروهای شخصی نیز چنانچه در حق مردم اجحاف شود، میتوان به طور قانونی با این مساله برخورد کرد، هرچند رسیدگی به آن راحت نیست.
استاندار تهران در ارتباط با سامانه سامد گفت: این سامانه به منظور ارتباط مردم با دولت خصوصا در زمان سفرهای استانی هیات دولت راهاندازی شده است.
هاشمی ادامه داد: این سامانه در راستای دولت الکترونیک و به منظور قطع مصرف کاغذ و افزایش سرعت و ثبت اطلاعات با 1500 پرسنل و 250 اپراتور تا 24 ساعت پس از سفرهای استانی هیات دولت پاسخگوی تماسهای مردم خواهد بود.
وی همچنین درباره بیشترین تماسهای گرفته شده با این سامانه اظهار کرد: بیشترین تماسها در محورهای اشتغال، آلودگی هوا و درخواست وامهای بانکی خصوصا وامهای قرضالحسنه بوده است.
استاندار تهران گفت: رییس جمهور از 8 صبح فردا در ورزشگاه شهیدثمری واقع در سه راه مارلیک، سفر خود را به سه شهرستان قدس، ملارد و شهریار استان تهران آغاز خواهد کرد.


تمامی تمهیدات برای ماه مبارک رمضان صورت گرفته است

استاندار تهران همچنین درباره تمهیدات استانداری تهران در ماه مبارک رمضان، گفت: تمامی اقدامات و تمهیداتی که در سالهای گذشته در پیش از ماه رمضان برای تنظیم بازار صورت میگرفت امسال نیز انجام شده است.


تمهیدات استانداری برای تنظیم بازار پیش از ماه مبارک رمضان

هاشمی ادامه داد: تمهیدات استانداری درباره تنظیم بازار برای پیش از ماه مبارک رمضان، کامل انجام شده است و همه امور روال عادی دارند و تاکنون مشکلی برای تأمین ارزاق ماه مبارک رمضان وجود نداشته و تمامی این ارزاق به اندازه کافی ذخیره و عرضه خواهند شد.

وی ادامه داد: استان تهران مانند سالهای گذشته تمامی امکانات لازم برای ارتقاء سطح کیفی زندگی مردم در پیش از ماه مبارک رمضان را انجام داده و تاکنون نیز هیچ مشکلی گزارش نشده است.

وی همچنین در خصوص پروژه بازار "تجاری – اسلامی" واقع در منطقه اندیشه ضمن آنکه این پروژه را پروژهای مهم دانست، افزود: این بازار بزرگترین بازار معماری ایرانی- اسلامی است که توسط بخش خصوصی ساخته شده است.

هاشمی ادامه داد: این پروژه بسیار مجهز بوده و حدود 1200 واحد تجاری به همراه مسجد و سالن اجتماعات را در فضای بسیار خوبی گردهم آورده است.

وی در پایان ضمن ابراز خشنودی از تأسیس چنین پروژههایی در شهرستانهایی نظیر اندیشه، گفت: راهاندازی چنین پروژههای اقدامات بسیار خوبی است که باعث بهبود کیفیت زندگی مردم منطقه و همچنین افزایش امکانات رفاهی منطقه خواهد شد.