حسین عباس‎زاده صبح امروز در مراسم تجلیل از خادمان سفر شهرستان فردوس اظهار کرد: فردوس به عنوان پرترددترین شهر خراسان جنوبی از جاذبه‎های تاریخی و گردشگری زیادی برخوردار است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
وی افزود: عبور سالانه حجم زیادی مسافر و زائر از شهرستان فردوس، نیازمند توجه بیشتر در حوزه گردشگری این شهرستان است که در سال جاری مبلغ یکمیلیارد تومان اعتبار برای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فردوس پیشنهاد شده که در صورت اختصاص، گام بزرگی در حوزه گردشگری شهرستان فردوس برداشته می‎شود.
معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی خراسان جنوبی بر گسترش و توسعه صنایع دستی، هنرهای سنتی و مشاغل خانگی در فردوس تاکید و تصریح کرد: در صورت توسعه این مشاغل، بازارچه دائمی نیز برای تولیدات صنعتگران هنرمند راه‎اندازی می‎شود.
عباس‎زاده با اشاره به قدمت بالای قنات بلده فردوس، بر جهانی شدن این قنات تاکید و قول پیگیری این موضوع را داد.
رشد 10 درصدی تعداد مسافران در نوروز امسال
فرماندار فردوس نیز با جایگاه و موقعیت جغرافیایی این شهرستان در جذب و اسکان مسافران اشاره کرد و یادآور شد: در ایام نوروز 93 بیش از 505 هزار و 979 نفر و در ایام نوروز 94 نیز بیش از 558 هزار و 309 نفر مسافر در شهرستان فردوس اسکان یافته‎اند که این میزان نسبت به سال گذشته از رشد 10 درصدی برخوردار بود.
محمدرضا رجبی‎مقدم تعداد بازدیدکنندگان از پنج اثر شاخص شهرستان فردوس شامل، آبگرم معدنی، مجموعه شهر تاریخی تون، روستاهای گردشگری باغستان، مهوید و بیدسکان و نیز بارگاه امامزادگان سلطان محمد و سلطان ابراهیم(ع) را یک‎میلیون و 423 هزار نفر اعلام کرد.
وی گفت: میزان سوخت مصرفی شهرستان نیز در ایام نوروز امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یافت.
امام جمعه فردوس نیز با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع)، افزود: هر کس به زائر امام رضا(ع) خدمت کند بنا بر فرمایش خود حضرت، این خدمت او جبران و امام رضا(ع) در موقع گرفتاری به وی کمک می‎کند.
حجت‎الاسلام والمسلمین محمدرضا بابایی همچنین با اشاره به سالروز فتح خرمشهر، تصریح کرد: رزمندگان ما با زحمت خرمشهر را آزاد کردند اما امام(ره) این پیروزی را به خدا نسبت دادند و این بدان معناست که رزمندگان ما کاری خدایی انجام داده‏‎اند.