به نقل از پایگاه خبری پلیس، افضل گلزاری از انهدام باند سارقان منزل با 44 فقره سرقت در اندیشه شهریار خبر داد.
وی با اعلام این خبر گفت: با وصول یک فقره پرونده سرقت منزل به پلیس آگاهی، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت، با بررسی ماموران پلیس آگاهی، مشخص شد که محل سکونت شاکی بر اثر آتشسوزی مغازه مجاور دچار دودگرفتگی شده و شاکی چند هفته منزل خودش را ترک کرده بود که سارقان از این فرصت استفاده کرده و اقدام به سرقت از منزل شاکی کردند.
جانشین فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران افزود: در تحقیقات ماموران پلیس آگاهی مشخص شد آخرین سرقت توسط یک دستگاه خودرو پیکانوانت صورت گرفته است و پس از شناسایی مالک این خودرو، وی دستگیر و در اظهاراتش گفت که چهار سرنشین جوان یک دستگاه خودروی ام وی ام قصد جابهجایی اثاثیه منزل را داشتند که وانت پیکان من را کرایه کرده و به جای کرایه خودرو یک کارت قالیشویی به من دادند.
وی در ادامه تصریح کرد: پس از اظهارات راننده پیکان وانت مشخص شد که مالک قالیشویی همان راننده ام وی ام است، لذا ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضایی وارد قالیشویی شده و متهم را دستگیر کردند، وی ابتدا منکر هرگونه سرقت شد اما در مواجهه با اسناد و مدارک و شاکی لب به اعتراف گشوده و بیان کرد با همدستی چهار نفر از دوستانش اقدام به سرقت میکرده است.
گلزاری افزود: با توجه به اعترافات متهم اصلی و با استفاده از منابع و مخبران، مخفیگاه همدستانش شناسایی و ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضایی وارد مخفیگاه متهمان شده و در عملیاتی غافلگیرانه پنج نفر از سارقان را دستگیر کردند.
وی در پایان با اشاره به شیوه و شگرد سارقان گفت: متهم«ف-ر» منازل خالی را شناسایی میکرده و به دامادش اطلاعات میداده و پس از اطمینان از خالیبودن خانه اقدام به سرقت منازل کرده و لوازم سرقتی را با خودروهای کرایهای حمل میکردند.
گفتنی است متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی تحویل داده شدند.