سردار علی نصیری که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت سیدالشهدا امام حسین (ع) و روز پاسدار در جمع نمازگزاران جمعه شهر شهریار حاضر شده بود، در سخنرانی پیش از خطبههای نماز جمعه این شهر، این روز را به نمازگزاران و مردم شریف ایران به خصوص پاسداران جان بر کف و سلحشور انقلاب اسلامی ایران تبریک گفت.
وی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را زاده و مولود انقلاب دانست و اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلام ایران دلداده انقلاب است و اوج این دلدادگی را میتوان در هشت سال دفاع مقدس مردم ایران در برابر رژیم بعث صدام مشاهده کرد.
فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران با توجه به فرا رسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر از چنگال رژیم بعث صدام در عملیات بیتالمقدس به دست توانمند رزمندگان دلاور اسلام، بیان کرد: ساعت 12 ظهر روز سوم خرداد با عملیات بیتالمقدس، خرمشهر آزاد شد؛ در این عملیات چنان ضربه سختی به ارتش رژیم بعث صدام وارد شد که توانایی نظامی آنها بین 40 تا 80 درصد تحلیل رفت و نیاز دوباره به بازسازی نیروها و تجیهزات پیدا کردند و در این عملیات حدود 19 هزار اسیر دادند.
وی ادامه داد: جنگ هنگامی به ما تحمیل شد که از نگاه مادی همه چیز به نفع صدام و کشور در داخل گرفتار اغتشاشات در مرزهای خود بود، اغتشاش کردستان، خوزستان، گرگان و ... و از طرف دیگر گروههای معاند مانند منافقین و ... همه و همه کشور را تهدید میکرد؛ آیا این کشور در چنین شرایطی میتواند از کیان و مرزهای خود دفاع کند؟ اگر از دیدگاه مادی به آن نگاه شود، نه اگر چنین وضعی برای هر کشوری پیشآید صد درصد بازنده خواهد بود.
نصیری بدر پایان متذکر شد: دشمنان ما از ابتدای انقلاب تاکنون نتوانستهاند نقطه قوت جمهوری اسلامی را که همان جنبه نرمافزاری آن است درک کنند، جنبه نرمافزاری انقلاب ما ولایت فقیه و پیروی مخلصانه مردم از ولایت فقیه است که تاکنون بر جنبههای سختافزاری دشمنان غلبه کرده و هماکنون نیز به شدت عمل میکند.