حجتالاسلام والمسلمین عبدالحسین حیدری ظهر امروز در خطبههای نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهریار که در مصلای این شهر و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، با دعوت نمازگزاران و خود به تقوای الهی اظهار کرد: میلاد با سعادت امام حسین (ع)، روز پاسدار و امام سجاد (ع) را به همه شیعیان جهان تبریک عرض میکنم.
وی با اشاره به روز پاسدار بیان کرد: امروز روز پاسدار است و جا دارد، از طرف خود و ستاد نماز جمعه شهریار به پاسداران عزیز حاضر، خیر مقدم عرض کنم.
امام جمعه موقت شهر شهریار با اشاره به ویژگیهای امام حسین (ع) تصریح کرد: همه ما نام و عنوان پاسداری در امام حسین (ع) خلاصه شده و امروز روز بزرگپاسدار، امام حسین (ع) است.
وی به رشادتهای پاسداران اشاره کرد و گفت: ولادت امام حسین (ع) را به طور خاص به تمام پاسداران حریم اسلام و انقلاب تبریک عرض میکنم.
حیدری با اشاره به تحریم ملت ایران از سالهای ابتدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروز اول خرداد ماه مصادف با آغاز محاصره اقتصادی ملت ایران توسط آمریکای جنایتکار در سال 1359 است که به مدت 35 سال طول کشیده و در تمام این دوران ادامه داشته است.
وی با اشاره به نیت اصلی آمریکا در تحریم ایران بیان کرد: روزی که آمریکا تصمیم بر تحریم ما گرفت میخواست ملت ایران را فلج کرده و از پا بیندازد، امام خمینی (ره) در راستا فرمودند که «اگر 10 تا 15 سال مقاومت کنیم شخصیت خود را پیدا خواهیم کرد».
امام جمعه موقت شهر شهریار با اشاره به برکتهای تحریمها تصریح کرد: امام خمینی (ره) فرمودند که «این تحریم یک هدیه الهی است» و مقام معظم رهبری نیز در این راستا فرمودند که «توجه داشته باشید که همه این پیشرفتهای عظیم علمی و فنی در زمینههای مختلف مانند هوافضا، سلولهای بنیادی، هستهای، فناوریهای نانو و همه این پیشرفتها در شرایط تحریم به وجود آمده است».
وی به پیشرفتهای کشور اشاره کرد و گفت: از سال 59 که تحریمها آغاز شد تا امروز که سال 94 است ایران پیشرفتهای بیشماری داشته است، منتقدان باید انصاف داشته باشند و ببینند که تمام این پیشرفتها در سایه تحریمها به وجود آمده است.
حیدری با اشاره به نحوه به دست آمدن پیشرفتهای کشور اظهار کرد: این پیشرفتها به دست فرزندان این کشور و در شرایط تحریم به دست آمده است؛ رهبر عظیمالشأن در چهار عرصه پیشرفت از مردم مطالبه دارند که شامل پیشرفت در عرصه فکر، علم، زندگی و معنویت است.
وی با اشاره به تأثیر وجود ولی فقیه در پیشرفت کشور بیان کرد: در این 35 سال که از تحریمها میگذرد، مردم در سایه ولی فقیه، اقتدار خود را به جهان تحمیل کرده است و هرچه مقابل دشمن کوتاه بیاییم آنجا ضربه میخوریم و هر کجا که محکم بایستیم آنجا پیروز خواهیم شد.
امام جمعه موقت شهر شهریار در پایان با اشاره به مقاومت ملت ایران در برابر زیادهخواهیهای مستکبران تصریح کرد: امام خمینی (ره) فرمودند که « تکلیف ما را سیدالشهدا (ع) مشخص کردهاند»، ملتی که برای حق خود ایستاده است را نمیتوان با حمله نظامی، تحریم و گزینههای روی میز از میدان به در کرد و گزینه ایرانیان در برابر مستکبران، مقاومت در سایه ولی فقیه است.