اسمعیل رهگذر امروز در گفتوگو با خبرنگار [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] در غرب استان تهران با اشاره به برنامههای برگزارشده توسط هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان شهریار اظهار کرد: هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان شهریار تاکنون برنامههای کوهنوردی متعددی را برگزار کرده که بر اساس برنامهریزی از پیش تعیینشده بوده است.
وی با اشاره به آخرین برنامههای برگزارشده توسط هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان شهریار بیان کرد: اعضای گروه کوهنوردی شهریاران بر اساس برنامه از پیش تعیینشده، مسیر امامزاده داوود به توچال به ارتفاع 3 هزار و 964 متر را پیمودند.
رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان شهریار با اشاره به ویژگیهای این مسیر تصریح کرد: مسیر امامزاده داوود به توچال یکی از طولانیترین مسیرهای کوهنوردی البرز مرکزی به حساب میآید که کوهنوردان شهریاری توانستند این مسیر را موفقیت بپیمایند.
وی به مدتزمان این صعود اشاره کرد و گفت: این صعود یکروزه توسط یک گروه 15 نفره انجام شد و اعضای گروه در یک کوهنوردی و کوهپیمایی دشوار بعد از 18 ساعت موفق شدند به قلههای شاهنشین و توچال صعود کنند و از مسیر ایستگاه 7 توچال و ولنجک به پایین برگردند.
رهگذر در پایان با اشاره به اسامی این گروه 15 نفره متذکر شد: اسامی کوهنوردان شامل مصطفی فرجالهی (سرپرست برنامه)، حسن رهنما (پشتیبان برنامه)، اکبر صالحی (عکاس)، معصومه درخشان (گزارشگر)، علیرضا فرجالهی، عباس درخشان، داوود نوروزی، رضا جلیلزاده، اعلا نوری، محمد فراهانی، علی علیزاده، جعفر رستمی، میلاد رهگذر، محسن رستمی، محمد حجازی و مصطفی حسنزاده است.