رییس فدراسیون کشتی از احتمال برگزاری لیگ جهانی کشتی در ایران خبر داد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، رسول خادم، درحاشیه برگزاری رقابتهای لیگ برتر کشتی در کرج گفت: انتقاد برخی درباره عدم حضور ملی پوشان در رقابتهای لیگ برتر کشتی تا حدودی به جاست. بدون شک حضور ملی پوشان در این رقابتها باعث ارتقای سطح کیفی مسابقات شده و انگیزه شرکت کنندگان را دو چندان میکند. البته حضور ملی پوشان در این رقابتها به نوعی ریسک بود، چرا که ممکن بود به مصدوم شدن و آسیب دیدن آنها منجر شود و در نهایت آنان از حضور در رقابتهای جدیتر باز بمانند.

خادم گفت: علاوه براین نباید انتظار داشته باشیم که ملی پوشان در همه رقابتها شرکت کنند، چراکه باید فضا را برای دیده شدن ورزشکاران جوان و استعدادهای جدید کشتی کشور باز کرد. تلاش میکنیم در مرحله دوم لیگ برتر کشتی که در مهرماه برگزار میشود تعدادی از ملی پوشان نیز حضور پیدا کنند تا همه از سطح برگزاری این مسابقات راضی باشند. هرچند در این رقابتها ملی پوشان حضور نداشتند ولی خوشبختانه سطح کیفی مسابقات از آنچه تصور میکردیم بالاتر بود.

وی در پایان از احتمال برگزاری لیگ جهانی کشتی در ایران خبر داد و گفت: درصورت نهایی شدن این اتفاق انگیزه شرکتکنندگان به میزان قابل توجهی افزایش مییابد.