تهران – ایرنا – دومین پایگاه سلامت دانش آموزی با حضور مدیرکل سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت وآموزش پزشکی، مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در شهریار افتتاح شد .


ارش ایرنا، مدیرکل سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت و آموزش پزشکی روز سه شنبه در آیین افتتاح این پایگاه گفت: طی دو سال گذشته اقدامات ارزنده ای را دولت تدبیر و امید در بخش حوزه بهداشت و سلامت در کشور انجام داده است.

دکترحمید صمد زاده با اشاره به اینکه بسیاری از هزینه های بخش درمان با این اقدامات کاهش یافته و این بیانگر توجه ویژه دولت به مقوله سلامت در کشوراست، افزود: یکی از سیاست های مهم وزارت بهداشت و آموزش پزشکی الگو سازی بهداشت دهان و دندان درکشور است که دراین راستا برنامه های اساسی برای ارتقاء سلامت بهداشت دهان و دندان اجرا و پایگاه سلامت ویژه دانش آموزی نیز راه اندازی شده است .

وی خاطر نشان کرد: 45 درصد هزینه های پرداختی مردم صرف خدمات دندان پزشکی و بهداشت دهان و دندان می شود.

وی تأکید کرد: براساس بررسی های انجام شده افزون بر90 درصد دانش آموزان به یک نوع از مشکلات دهان و دندان مبتلا هستند.

علیرضا کمره ای مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران نیز دراین آیین گفت: اجرای طرح پایگاه سلامت دانش آموزی، نهادینه کردن امر سلامت در نسل آینده است که این برنامه براساس تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و آموزش پزشکی اجرایی می شود و امروز دومین پایگاه سلامت دانش آموزی در استان تهران پس از رباط کریم در شهریار با 12هزار دانش آموز مقطع ابتدایی گشایش یافت.

وی افزود: در پایگاه سلامت، آموزش های بهداشتی ویژه دانش آموزان ابتدایی شامل نحوه مراقبت بهداشت دهان و دندان ، بینایی سنجی، پزشکی عمومی و شنوایی سنجی آموزش داده می شود .

دکترسعید ناجی فرماندار شهریار هم دراین آیین گفت: توسعه کشور در گرو سلامت جامعه است که امروز دولت تدبیر و امید گام های اساسی را در ارتقائ بهداشت جامعه برداشته است .

وی افزود: اصلی ترین نیاز جامعه ما ارتقاء سلامت نسل آینده است که با افتتاح این پایگاه کنترل بیشتری بر مقوله بهداشت نسل آینده برقرار می شود