[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد استان تهران، برنامههای اردیبهشت استان تهران را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، محمد اسماعیلی در گفتوگویی مطرح کرد:همزمان با برگزاری بزرگداشت روز جهانی تئاتر استان تهران برنامههایی در قالب جشن در استان تهران تدارک دیده است و با توجه به سیاست تمرکز زدایی و ایجاد عدالت فرهنگی که از سیاستهای ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل ارشاد استان تهران است امسال جشن اردیبهشت در کلیه شهرستانهای تهران برگزار شده است.

وی ادامه داد: سیاست دیگر واسپاری برنامهها و فعالیتها هنری و انجمنهای تخصصی است که در این راستا اداره کل ارشاد استان تهران با هماهنگی و همکاری انجمن هنرهای نمایشی آن را برگزار کرده است.

محمد اسماعیلی ادامه داد: جشن اردیبهشت استان تهران از اول تا پایان اردیبهشت ماه در 15 شهرستان تهران برگزار میشود. از جمله برنامههای این استان برگزاری کارگاه بازیگری نمایش و تئاتر عروسکی بوده که 9 کارگاه آن در شهرستانها برگزار شده است، همچنین 5 جلسه نمایشنامهخوانی و اهدای بیش از 1500 عنوان کتاب به کتابخانههای تخصصی انجمنهای نمایشی استان تهران است.

وی افزود: برپایی نمایشگاه اکران فیلمهای تئاتر و اجراهای عمومی نمایش از اوایل سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه و اوایل خرداد ماه ادامه خواهد داشت. در طول این ماهها 47 اثر نمایشی در کل شهرستانهای تهران اجرا میشود و برنامههای ویژهای در قالب جشن در شهرستانهای استان برپا میشود که اولین برنامه آن در شهرستان ملارد و پردیس بوده است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد استان تهران همچنین اعلام کرد: اختتامیه جشن اردیبهشت تهران 30 اردیبهشت ماه با تجلیل از پیشکسوتان، حامیان و فعالان استان در شهرستان بهارستان برگزار خواهد شد. این مراسم کار مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد و انجمن هنرهای نمایشی و ادارات ارشاد شهرستان شهریار و بهارستان خواهد بود.

اسماعیلی در پایان عنوان کرد: امروز 21 اردیبهشت ماه هم مراسم ویژهای در قالب اردیبهشت تئاتر در شهرستان شهریار و قدس برگزار میشود که تجلیل از فعالان شهرستانها نیز بخشی از برنامه آنها خواهد بود. همچنین امروز 21 اردیبهشت ماه دفتر انجمن هنرهای نمایشی شهرستان قدس نیز افتتاح خواهد شد.