فتح قله 3753 متری بازارک توسط گروه کوهنوردی شهریار
رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان شهریار گفت: گروه کوهنوردی شهریار قله 3 هزار و 753 متری بازارک را فتح کرد.
به گزارش [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] از غرب استان تهران، اسماعیل رهگذر پیش از ظهر امروز در گفتوگو با خبرنگاران شهرستان شهریار با اشاره به برنامههای اخیر هیئت کوهنوردی این شهرستان اظهار کرد: اعضای گروه کوهنوردی شهریار که زیر نظر هیئت کوهنوردی شهرستان شهریار فعالیت میکنند، در راستای برنامههای قبلی خود برای صعودهای 3 هزار متر به بالا، این بار توانستند قله بازارک را فتح کنند.
وی با اشاره به موقعیت قله بازارک بیان کرد: قله بازارک یکی از قلل خطالراس غربی توچال و در منطقه آهار و شهرستانک در استان البرز واقع است و جزء مناطق بکر بوده که جذابیت کوهنوردی را دوچندان میکند.
رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان شهریار با اشاره به ارتفاع قله بازارک و تعداد نفرات صعودکننده به این قله تصریح کرد: در این صعود یک روزه 33 نفر از اعضای گروه کوهنوردی شهریار حضور داشتند که از این تعداد 10 نفر موفق به صعود به قله 3 هزار و 753 متری بازارک شدند و 23 نفر از اعضا نیز آبشار شهرستانک را با موفقیت پیمودند.
وی به صعودکنندگان قله بازارک اشاره کرد و گفت: اسامی کسانی که قله 3 هزار و 753 متری بازارک را فتح کردند شامل فرامرز مظفری (سرپرست و عکاس برنامه)، میلاد رهگذر، مجتبی مجاهد، کوروش عباسی، علیرضا چهرهقانی، داوود نورکاظمی، محمد طاهرزاده، شهرام کریمی، ابراهیم کریمی و نادر بدیعی است.
رهگذر با اشاره به موفقیت کوهنوردان گروه کوهنوردی شهریار خاطرنشان کرد: اعضای گروه کوهنوردی شهریار با توانایی و آمادگی مثالزدنی توانستند با بعد از چندین کلیومتر پیادهروی اولیه این قله را با اقتدار فتح کنند.
وی در پایان متذکر شد: اسامی کسانی مسیر آبشار شهرستانک را پیمودند نیز شامل ناصر درخشان (سرپرست کوهپیمایی)، مسعود رهگذر (عکاس برنامه)، افسانه رهگذر، احسان رهگذر، فاطیما حسنینیا، محبوبه حاجیآبادی، محمد محمودی، مصطفی حبیبی، کامبیز عبداللهی، علی کردبچه، محمود کریمخانی، فاطمه شفیعزاده، روحالله کریمی، حامد محمدزاده، بهنام باقری، عطا حجتی، فرزانه الکتریک، حمید سپهری، فهیمه افشاریان، امیرحسین حسنی و شبنم حسنی است.