فرماندار شهریار:
امنیت مواد غذایی یکی از مباحث مهم حوزه امنیتی است
فرماندار شهرستان شهریار گفت: امنیت مواد غذایی یکی از مباحث مهم حوزه امنیتی بوده که در آموزههای دینی نیز به آن توجه شده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار، سعید ناجی در همایش « ایمنی غذا از مزرعه تا سفره » که به مناسبت هفته سلامت در این شهرستان برگزار شد، تلاشهای صورت گرفته برای ارتقای سطح خدماترسانی صنفهای مختلف را نویدبخش ارائه مواد غذایی سالمتر و باکیفیتتر به شهروندان دانست.

وی با اشاره به موضوع امنیت و ابعاد مختلف آن اظهار کرد: موضوع امنیت در جهان به عنوان یک مقوله حساس و مهم دارای ابعاد مختلفی است که در حوزههای خرد آن موضوعاتی چون سرقت و در ابعاد جهانی آن موضوعاتی چون تروریسم، نسلکشی، جنگ و محیط زیست مطرح است.
فرماندار شهرستان شهریار با اشاره به اینکه امنیت مواد غذایی یکی از مباحث مهم حوزه امنیت بوده و در آموزههای دینی نیز به آن توجه شده است، بیان کرد: در دولت تدبیر و امید توجه خاصی به حوزه سلامت شده و طرح تحول سلامت در کشور در همین راستا با موفقیت در حال انجام است.
وی با اشاره به نقش اصناف در ارتقای سطح سلامت و امنیت مواد غذایی گفت: باید توجه جدی و ویژهای به موضوع فعالیتهای صنفی در این چارچوب داشته باشیم و برگزاری دورههای آموزشی مختلف در شهرستان شهریار که به همت شبکه بهداشت و درمان، اداره صنعت، معدن و تجارت و اتحادیههای صنفی در حال انجام است مایه خوشحالی است، چراکه این گونه فعالیتها نویدبخش ارائه مواد غذایی سالمتر و با کیفیتتر است تا خانوادهها با خیالی آسوده نسبت به خرید مواد غذایی اقدام کنند.
ناجی در پایان ضمن تقدیر از فعالان عرصه سلامت و اصناف مختلف از منتخبان اتحادیهها و اصناف در حوزه سلامت مواد غذایی تجلیل کرد.